Зразок роботи
ВСТУП
Психологічна сумісність людей передбачає спільність поглядів, переконань, соціальних і моральних установок, цінностей, ставлень. Усе це найбільше духовно зближує людей. Психологічна сумісність, яка на них базується, – це вищий інтегративний рівень сумісності людей, яка характеризує глибокий, змістовий бік взаємодії та зумовлює її ефективність.
Відсутність сумісності у групі людей, включених у виконання суспільно чи особистісно-значущої діяльності, за певних умов може спричинити конфлікт.
Гендерні конфлікти як внутрішні прояви, що притаманні сучасним чоловікам та жінка виступають першочерговими питаннями, які досить часто виступають об'єктом досліджень зарубіжних та вітчизняних вчених.
В сучасній літературі гендерної проблематики визначені види гендерних конфліктів, приділено досить багато уваги визначенню поняття «гендерний конфлікт», конкретизовано змістовні складові даного феномену, проаналізовані чинники виникнення гендерних конфліктів, розроблені, описані та апробовані методи психологічної допомоги чоловікам та жінкам в ситуації гендерної кризи.
Проблемою конфлікту як психологічного феномену займалися та займаються відомі вчені минулого та сучасності: Андреєва Г.М., Бодалєв А.А., Гозман Л.Я., Левін К., Обозов М.М., Орбан-Лембрик Л.Е., Скотт Д. Г., Трофімов Ю.Л., Юсупов І.М. та інші які представленні в списку використаних джерел.
Актуальними, проте не достатньо дослідженими питання тематики гендерних конфліктів виступають проблеми, що стосуються конкретизації чинників виникнення конфліктів гендерної спрямованості. Також доцільно систематизувати гендерні теоретичні підходи та напрямки, які володіють необхідними інтерпретативними можливостями.
Але як нам відомо, за кожною особистістю, яка вирішує конфлікт є певні особливості, які притаманні тільки їй. Та все одно можна виокремити спільні риси поведінки у конфлікті певних людей, їх можна об’єднати на статевою ознакою, властивостями характеру, типами темпераменту тощо.
Актуальність вибору теми курсової роботи зумовлена необхідністю дослідження особливостей поведінки жінок та чоловіків у конфліктних ситуаціях.
Об'єктом дослідження обрано конфлікт як психологічний феномен.
Предметом курсової роботи є гендерні особливості поведінки жінок та чоловіків у конфлікті.
Метою курсового дослідження є теоретичний аналіз, визначення та узагальнення понять гендерних конфліктів та шляхів їх подолання.
Виходячи з мети нашого дослідження перед нами постають наступні завдання:
1. Охарактеризувати поняття «конфлікт»;
2. розкрити особливості виникнення, перебігу та ефективного вирішення конфліктних ситуацій, з'ясувати доцільність використання конкретних шляхів подолання конфліктів;
3. розглянути специфіку форм поведінки у конфліктній ситуації;
4. вказати гендерні особливості жінок та чоловіків у конфлікті.
При написанні курсової роботи використовувалися методи аналіз літератури, аналіз і синтез, узагальнення і систематизація.
Структура роботи. Курсова робота складається із двох розділів, висновків, списку використаних джерел.