«ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ «Я-КОНЦЕПЦІЇ» СУЧАСНОЇ МОЛОДІ» (ID:1128911)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ВИВЧЕННЯ ГЕНДЕРНИХ ВІДМІННОСТЕЙ Я-КОНЦЕПЦІЇ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ
1.1 Поняття та психологічна структура Я-концепції
1.2 Гендерна ідентичність як елемент Я-концепції сучасних юнаків і дівчат
1.3 Психологічні особливості юнацького віку
РОЗДІЛ ІІ. ЕМПІРИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕНДЕРНИХ ВІДМІННОСТЕЙ Я-КОНЦЕПЦІЇ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ
2.1. Організація та методики дослідження
2.2. Аналіз отриманих результатів
2.3. Практичні рекомендації молоді з метою набуття адекватного рівня самооцінки, пізнання себе та впевненості
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
Конфлікт між мотивами і поведінкою в реальній ситуації по типу «мотивація успіху і уникнення боротьби в реальній ситуації» визначений у 21% випробовуваних, а одночасно високі значення показників мотивації уникнення невдач і ухвалення боротьби – у 18%. Такі дані дозволяють стверджувати, що у маскулінних хлопців найбільш часто зустрічаються такі негативні компоненти Я-концепції на рівні її поведінкової складової, як конфлікт різноспрямованих мотивів, конфлікт «ухвалення – уникнення», мотивація успіху і уникнення боротьби в реальній ситуації. Проаналізуємо дані, одержані в групі юнаків з конфліктною Я-концепцією, гендерний індекс яких відповідав діапазону від -3 до +3 балів. У цій групі середні значення показників мотивації успіху (16 балів) і мотивації уникнення невдачі (17 балів), також як і в попередній, відповідають верхній межі середнього рівня вираженості цих показників. Низькі значення мотивації успіху зустрічаються у 12% випробовуваних, середні – у 45%, помірно високі – у 30% і дуже високі оцінки – у 12 %.
По показнику мотивації уникнення невдач низькі значення не знайдені, середні виявлені у 52% випробовуваних групи, високі – у 36% і дуже високі – у 12 % . Ці дані показують, що у хлопців з конфліктною Я-концепцією найбільш часто зустрічається середній рівень мотивації до успіху і мотивації уникнення невдач.
Переходячи до результатів, одержаних в групі хлопців із фемінною Я-концепцією, тобто тих, гендерний індекс яких виявився нижче – 3 бали, відзначимо, що неспівпадання біологічної статі з гендером знаходить відбиток у співвідношенні показників мотивації до успіху, де середнє значення в групі склало всього 14 балів, і мотивації уникнення невдач, де воно рівне 16 балам. Низькі значення мотивації успіху зустрічаються у 21% випробовуваних, середні – у 51%, помірно високі – у 21% і дуже високі – у 7%.
Інші роботи з даної категорії: