Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми обумовлена тим, що сьогодні, в нашій країні інтенсивно зростає психічне та фізичне навантаження на суспільство. Це зумовлено досить нестабільною економічною ситуацією в країні.
Щоб прогодувати свої сім’ї, дати належну освіту своїм дітям, люди мусять багато і важко працювати. Таким чином робочий день стає довшим, а обсяг вільного часу зменшується. Дозвілля стає необхідною частиною життя людини, за досить короткий час, людина має відновити свої витрачені сили, розважитися, відволіктися від буденності.
Масове свято є однією з форм проведення дозвілля, яке задовольняє потреби у відпочинку та розвазі, розвиває певні здібності людей. Масове свято - це активне, змістовне дозвілля, яке не потребує великих фінансових затрат та багато вільного часу. Такий вид дозвілля відповідає інтересам широких верств населення, є доступним і, крім того, несе в собі багато корисних функцій. Ми бачимо хорошу перспективу в нашій державі для розвитку масових свят як одного з провідних видів культурно-дозвільного відпочинку, який несе в собі не лише розваги та веселощі, а й розвиток населення. Провідним завданням масових свят є психолого-педагогічна діяльність, саме тому важливо дослідити, яким чином нова соціокультурна ситуація, яка склалася після виходу України з СРСР, вплинула на розвиток масових свят, їхнього змісту.
Стан розробленості теми. У вітчизняній науці проведено багато досліджень, присвячених дозвіллю. Серед сучасних дослідників, які займалися проблемою культурно-дозвільної діяльності можна назвати таких авторів, як : Н.М. Цимбалюк, В.Й. Бочелюк , І.В. Петрова . Всі вони впевнені, що дозвілля є необхідною умовою та важливим чинником культурної та соціальної репродукції сучасного суспільства і вважають, що політична культура України є недосконалою та потребує цілеспрямованого розвитку.
Науковці визначили поняття масової культури та її впливу на суспільство, як позитивного так і негативного. Дозвілля було ґрунтовно вивчене, науковці, які займались цим питанням, дійшли висновку, що воно є необхідним для кожної людини. Проте, враховуючи ті зміни, що відбулися в країни, постає нагальна необхідність пошуку нових форм проведення дозвілля, або оновлення та модернізації традиційних форм.
Об’єктом дослідження є масові свята.
Предметом дослідження є масове свято як психолого-педагогічне явище.
Мета курсової роботи полягатиме в тім, щоб визначити особливості проведення масових свят і їх вплив на психолого-педагогічний стан громадян України.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі завдання:
дати визначення поняттям «свято», «масове свято» ;
розглянути становлення і розвиток масових свят;
розкрити функції і специфіку форм масових святкувань;
з’ясувати, яку участь в організації свят можуть брати заклади культури.
Структура курсової роботи складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел. Обсяг роботи – 28 стор. (без списку використаної літератури)