Зразок роботи
З кожним роком сучасний світ стає все складнішим і вимагаючим. Інформаційний потік неухильно зростає, а навантаження на психіку людини стає все більш великим. Людина переживає значні трансформації і змушена стикатися зі все більш відповідальними завданнями, вступати в нові міжособистісні та соціальні відносини і враховувати безліч факторів, які впливають на її продуктивність та успішність. Цей швидкий розвиток соціального середовища ставить перед людиною вимогу шукати нові алгоритми та форми поведінки, що дозволяють їй швидко адаптуватися до змінених умов. У цьому процесі важливу роль відіграють накопичений життєвий досвід, пізнавальні здібності, проактивність, творчість та ініціатива. Людина повинна активно використовувати ці ресурси, щоб ефективно функціонувати в сучасному світі і досягати успіху у своїх зусиллях.
Таким чином, для досягнення успіху і забезпечення психологічної стійкості в сучасному світі, людина повинна володіти гнучкістю, умінням швидко адаптуватися до змін і постійно розвивати свої навички та здібності. Така активна та прогресивна життєдіяльність допомагає людині справлятися з викликами та досягати успіху у всіх аспектах її життя.
Аналіз останніх досліджень. Проблема копінг-стратегій досліджувалася багатьма зарубіжними (Д. Амірхан, Н. Сельє, Дж. Роттер, Р. Лазарус, Р. Плутчик, С. Фолкман) і вітчизняними авторами (Н. М. Нікольська, Р. М. Грановська, С. В. Фролова, Н.А. Сирота). , В. М. Ялтонський). У результаті теоретичних та експериментальних досліджень встановлено, що для подолання стресу кожна людина використовує стратегії (coping strategies), засновані на власних психологічних резервах і особистому досвіді (personal resources або coping resources). Таким чином, поведінка подолання стресу стала розглядатися як результат взаємодії ресурсів подолання та стратегій подолання. Стратегії подолання — це способи боротьби зі стресовими факторами, які виникають у відповідь на загрозу, яку людина сприймає.
Актуальність теми. В даний час поведінкові копінг-стратегії поділяються на активні і пасивні, адаптивні і дезадаптивні стратегії. До активних стратегій відносяться стратегія «вирішення проблем» як базова копінг-стратегія, яка включає всі варіації поведінки людини, спрямовані на вирішення проблеми або стресової ситуації, і стратегія «пошуку соціальної підтримки», що включає отримання соціальної підтримки, спрямовану на поведінку. навколишнє середовище. Пасивна копінг-поведінка включає поведінку, яка включає базову стратегію уникнення, хоча деякі форми уникнення також можуть бути активними. Великий інтерес викликають вікові та статеві відмінності в поведінці, що справляється з проблемами. Існує певна вікова динаміка у використанні копінг-стратегій.
Рівень поведінки, тобто оцінка людиною себе, своїх здібностей, якостей і свого місця серед інших, природно, відноситься до основних якостей особистості. Саме він багато в чому визначає стосунки з оточуючими, критичність, вимогливість до себе, ставлення до успіхів і невдач. У вітчизняній психології завдяки працям І. С. Кона, А. Н. Леонтьєва, С. Л. Рубінштейна, А. Г. Спіркіної, І. І. Чеснокової, Е. В. Шорохової почалися фундаментальні дослідження феномену ставлення людини до себе. Слід зазначити, що концепція єдиної, цілісної копінг-поведінки у вітчизняній психології ще не розроблена: більшість досліджень зосереджено на особистій поведінці, яка не допускає саморегуляції особистості. судити про сутність людини"
Дана робота присвячена вивченню поведінкових копінг-стратегій осіб у період раннього дорослішання. Поведінка осіб періоду раннього дорослішання регулює його поведінку, поведінка розвивається під час спілкування з оточуючими.
Мета дослідження - виявлення особливостей копінг-стратегій осіб у період раннього дорослішання.