Коучинг: цілі, сутність, методи (ID:840729)
Зміст
ЗМІСТ
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ………………………………………...5
ВСТУП…………………………………………………………………………….6
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
ДОСЛІДЖЕННЯ………………………………………………………………...9
1.1. Базові поняття наукової роботи……………………………………………..9
1.2. Історіографія проблеми та джерельна база дослідження………………...14
РОЗДІЛ 2. КОУЧИНГ ЯК ВИД ДІЯЛЬНОСТІ.
ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ…………………………………………………...19
2.1. Коучинг – інтерпретація поняття…………………………………………..19
2.2. Основні етапи становлення коучингу у професійних відносинах…….....27
РОЗДІЛ 3. СУЧАСНИЙ СВІТ: КЛЮЧОВІ ЗАВДАННЯ
ТА ВИДИ КОУЧИНГУ……………………………………………………..…34
3.1. Види коучингу та їх характеристика………………………………………34
3.2. Реалізація завдань коучингу………………………………………………..44
РОЗДІЛ 4. МЕТОДИ КОУЧИНГУ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
У ДІЛОВОМУ ЖИТТІ………………………………………………………...60
4.1. Основні інструменти коучингу…………………………………………….60
4.2. Допоміжні техніки у коучинговому процесі………………………………72
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………..79
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………….82
Зразок роботи
Актуальність теми. Коучинг – психологічний процес виявлення та посилення якостей і здібностей людини, необхідних їй для досягнення результатів у будь-яких сферах життя: бізнесі, професії, освіті, спорті, взаєминах. На протязі останнього часу цей термін часто зустрічається у діловому спілкуванні. Зараз існує багато поглядів і підходів до тлумачення цього поняття, але техніки, методи, інструменти коучингу залишаються універсальними і вони не прив’язуються до тієї чи іншої країни. Коучинговий підхід виступає як засіб перетворення досвіду людини в ситуаціях, що виникають у моменти переломів та кризи як в індивідуально життєвому, так і в професійному шляху. Поштовхом до становлення та розвитку коучингу як виду професійної діяльності стали потреби та запити сучасної людини та сучасного суспільства. Методи коучингу дозволяють розвивати та посилювати нові навички та компетенції людини. Коучинговий підхід підтримує активне експериментування у пошуках себе, на шляху до успіху. Відпрацьовані методи забезпечують послідовний розвиток та навчання у обраному людиною напрямі. Коучинг представляє з себе набір методик мобілізації задля досягнення своєї мети, заснованих на сучасних дослідженнях поведінки, мислення та психології людини, перевірені досвідом у багатьох країнах світу.
Основна діяльність коучингового підходу полягає у досягненні мети, саморозвитку, усвідомленні своєї життєвої позиції та здобутті кращих результатів під час роботи у різних сферах діяльності. Саме використання таланту, навичок, потенціалу є шляхом до успіху в сучасному динамічному середовищі. Клієнт коуча зобов’язаний виконувати те, що йому будуть казати під час тренінг-сесії, аби швидше досягти цілі навчання. Для того, щоб поліпшити свої навички та вміння, не обов’язково бути працівником певної компанії. Клієнтами можуть бути всі: студенти, спеціалісти, робітники, керівники, директори та інші.
Роль коучингу зростає дедалі більше і у зв’язку з глобалізаційними процесами. Під час міжнародної ділової комунікації виділяється постать менеджера, який має не лише керувати робочим процесом, але й стимулювати власну професійну команду сформовану із представників різних країн. Такий інтернаціональний фактор тепер уже не є рідкістю. Відтак, мистецтво коучингу є актуальним для України та фахівців, які прагнуть реалізувати себе закордоном.
Інші роботи з даної категорії: