Зразок роботи
ВСТУП
Вік обраних, вік мудрості, вік, коли ми краще розуміємо цінність життя, час, коли найгостріше відчуваємо наслідки попереднього способу життя. Період втрат, проблем та хвороб, але в той же час цілісного функціонування особистості, однак, обмеженими життєво важливих функцій організму, індивідуальної функції, зі зниженням адаптаційних психофізіологічних можливостей, зниженням нових нових функцій, механізмів і здібностей, що забезпечують адаптацію до нової ситуації. до нових ситуацій.
Пізня дорослість може охоплювати досить тривалий віковий період, який не є однорідним. який не є однорідним. Тому його можна поділити на етапи, але не обов'язково хронологічно. Визначимо хронологічні межі кожного з них. У вітчизняній науці прийнято розрізняти старість, похилий вік і довголіття. У нашій країні зараз особлива увага приділяється людям похилого віку. Їхнє дитинство припало на період відбудови після Другої світової війни, юність - період застою, а середня дорослість - період економічної депривації та розпаду СРСР, пізня дорослість - під час незахищених війн із сусідніми країнами. Їм довелося відчути на собі вплив кризових явищ на суспільство та зміни у своєму регіоні. Демографічна ситуація в країні - старіння населення. Кількість людей похилого віку, які становлять частину населення країни, стрімко зростає. Це питання є не лише соціальною проблемою, а й питанням суспільного та державного значення.
Один із шляхів вирішення цієї проблеми полягає в наступному. Ця якість знаходить своє відображення в низці факторів, таких як рівень життя, швидкість старіння, психічне і фізичне самопочуття, процес старіння. психічний стан і самопочуття. Тому міжособистісне спілкування Спілкування між людьми похилого віку потребує спеціальних досліджень.
Певні аспекти міжособистісного спілкування потребують особливої уваги Зокрема, у цій віковій групі досить серйозними є такі проблеми Самотність через смерть чоловіка чи дружини або близького друга, зменшення контакту з дітьми та онуками. Взаємовідносини між поколіннями (тобто люди, які знають один одного давно, але не дуже добре знають один одного) (або люди, яких вони взагалі не знають), проблеми, пов'язані з ситуаціями зміни, такі як надмірне спілкування в будинках для людей похилого віку. Міжособистісне спілкування літніх пар: подружжя може можуть бути байдужими один до одного, а можуть співіснувати. Деякі люди похилого віку можуть укласти новий шлюб.
Покращення міжособистісного спілкування в цій віковій групі може сприяти наставництво коли старші люди передають свій досвід молодшому поколінню, але організація такої діяльності є проблематичною. Тому оптимізація міжособистісної комунікації серед людей похилого віку є однією з актуальних проблем сучасного суспільства та пошуку шляхів їх вирішення. Оптимізація є досить актуальною проблемою для сучасної психології.
Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні міжособистісної взаємодії та емпіричному дослідженні його психологічних особливостей в похилому віці.
Об'єкт дослідження - міжособистісні стосунки в сім'ях, які виховують дітей з тяжкими порушеннями мовлення. Діти дошкільного віку з тяжкими порушеннями мовлення.
Предмет дослідження психологічні особливості, види та внутрішні чинники міжособистісної взаємодії зі своїми старшими дітьми в похилому віці.