Соціологічна думка в Україні в XX ст (ID:1129735)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. СУТО ІСТОРИЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ 5
УКРАЇНСЬКОЇ СОЦІОЛОГІЇ 5
1.1. Витоки формування української соціології у XIX ст.. 9
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ РОБІТ ВЧЕНИХ ЖЕНЕВСЬКОГО ГУРТКА 15
2.1. Науковий доробок вчених Женевського гуртка 15
2.2. Роль Михайла Грушевського в інституціоналізації 21
української соціології 21
ВИСНОВКИ 29
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 31
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. У нових умовах незалежності України необхідним є вивчення студентами вищих навчальних закладів історії та особливостей розвитку соціальної та соціологічної думки в суспільстві. Всіляке знання людини про себе, суспільство, навколишній світ проходить багато етапів, періоди виникнення і розвитку. Соціологія як специфічна галузь знань, наука про суспільство, соціальні відносини та соціальну взаємодію, як і всяка галузь знань, також проходить періоди виникнення становлення та розвитку.
Насамперед можна сказати, що історія соціологічної думки в Україні як цілісний процес донедавна практично не досліджувалася. Намагання пізнати, осмислити суспільство, реалізувати своє ставлення до нього супроводжувало людство на всіх етапах його історії. На цій хвилі й постала у 30-х роках XIX ст. соціологія як наука про функціонування і розвиток суспільства та його структурних елементів.
Нині у зв'язку з процесами державотворення та національно-культурного відродження потреба у науковому знанні еволюції вітчизняної соціальної думки, починаючи від її витоків до інституціалізації як академічної науки, набуває особливого значення. Вона відтворює низку проблем, пов'язаних зі складними процесами становлення і розвитку українства від початків його історії до сьогодення.
Об’єктом курсового дослідження виступає українська соціологія як наука.
Предметом курсової роботи є роль женевського гуртка у формуванні української соціології, а також вивчення виникнення та розвиток соціології як науки в Україні, починаючи від її давніх витоків до сучасності.
Мета дослідження – аналіз і систематизація вчень провідних представників української соціологічної думки для вияву їх взаємозв’язку, генезису і механізмів формування предмету соціології, її основних понять і проблем.
Завдання курсової роботи:
1. здійснення систематичного розгляду змісту напрямів, ідей і концепцій, що визначають домінантні орієнтири інтелектуального розвитку соціологічної теорії в Україні;
2. характеристика базових концепцій, головних понять історичного та сучасного суспільно-наукового дискурсу;
3. показ теоретичних і світоглядних ускладнень, що виникають у різні періоди розвитку соціологічної думки та соціології в Україні.
4. аналіз важливих факторів, що визначають національну специфіку соціологічної думки в різних країнах, і доведення своєрідності української соціальної та соціологічної думки.
Інші роботи з даної категорії: