Зразок роботи
ВСТУП
Система національної економіки є найважливішою і багатогалузевою в Україні, до складу якої входить агропромисловий комплекс (АПК). АПК налічує в собі сільське господарство і харчову промисловість. АПК взаємодіє з іншими галузями економіки, в результаті чого розвиваються його міжгалузеві зв’язки, встановлюються міжгалузеві пропорції.
Сільське господарство і харчова промисловість в Україні могли б стати основою соціально-економічного розвитку, визначати структурну перебудову економіки, експортний потенціал, рівень достатку і життя народу.
Сільське господарство - галузь матеріального виробництва, що складається з рослинництва і тваринництва, яке забезпечує населення продуктами харчування, а промисловість сировиною.
Актуальність теми. Статистика сільського господарства є самостійною навчальною дисципліною. Вона вивчає сукупність кількісних характеристик в нерозривному зв'язку з їх якісними характеристиками, досліджує кількісні тенденції, зв'язок і закономірності в просторово часових межах, має справу з різними видами характеристик, які пов'язані між собою, тобто займається класифікацією цих характеристик (показників), має справу, включно з виробничими і обслуговуючі функції.
Теоретичною і методологічною основою статистики сільського господарства, як науки, є діалектичний і історичний матеріалізм, політична економія. Статистика при вивченні характеристик явищ і процесів сільського господарства та його основних елементів і структур використовує наслідки, отримані природничими, технічними та іншими науками.
Великий внесок у розвиток практичної галузі тваринництва зробили і роблять такі вчені, як А.Т. Болотов -. встановив взаємозв’язок землеробства і тваринництва, запропонував метод інкубації курячих яєць, розробив способи розведення овець, курей, посіви кормових трав; П. Д. Пшеничний, Ю. Д. Рубан, В. А. Вергунов, Н.Ф. Іванов, Н.Г. Ліванов - в розвитку зоотехнічної науки, методики створення породистих тварин; В.П. Буркат, Н.А. Деркач, П.Я. Шкурупій - в області селекції, генетики та біотехнології у тваринництві; Н.Т. Ноздрин, С.Л. Войтенко, Н.П. Чирвінський, Е.А Богданов - в обл. технологій кормів тварин для максимальної продуктивності і багато інших.
Основна мета статистики сільського господарства – забезпечення керівництва, органів законодавчої та виконавчої влади, інформацією про стан і розвиток сільського господарства і про діяльність його органів.
Завданнями статистики сільського господарства є:
- сприяння розвитку сільського господарства;
- збирання, узагальнення і аналіз статистичних даних, які характеризують стан і розвиток галузей сільського господарства України;
- розробка методологічних принципів аналізу та системи показників, що характеризують розміри, динаміку і структуру сільського господарства;
- забезпечення повного і достовірного обліку даних;
- всебічне дослідження на основі науково обґрунтованої системи статистичних показників корінних перетворень економічних процесів, що
- відбуваються у сільському господарстві, реалізація державної політики в галузі статистики;
- аналіз основних тенденцій, структури і динаміки сільського господарства в ув’язці з аналізом