Домашнє завдання "Статистичне дослідження економічного стану країни" (ID:489668)
Зміст
ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА 3
ВСТУП 3
1. СИСТЕМА НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ 4
2. СТАТИСТИКА НАЦІОНАЛЬНОГО ДОХОДУ ТА ВАЛОВОГО ВНУТРІШНЬОГО ПРОДУКТУ 7
3. ОГЛЯД ЕКОНОМІЧНОЇ АКТИВНОСТІ (січень-вересень 2020 року) 9
4. СТАТИСТИКА РІВНЯ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ 11
ВИСНОВКИ 16
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 17
ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА 19
Зразок роботи
2. СТАТИСТИКА НАЦІОНАЛЬНОГО ДОХОДУ ТА ВАЛОВОГО ВНУТРІШНЬОГО ПРОДУКТУ
Система національних рахунків передбачає обчислення багатьох макроекономічних показників. Вони можуть формуватися як на базі територіального так і національного підходів (внутрішній продукт, національний продукт). Існують розбіжності між показниками, що визначають «продукт» та «доход». Категорії пов’язані з продуктом (ВВП, ВНП) характеризують рівень економічної активності економіки, а з доходом (НД, ДР, ОД) – рівень народного добробуту.
Основне місце в системі національних рахунків посідають валовий внутрішній продукт (ВВП) і валовий національний продукт (ВНП). Ці показники насамперед застосовуються для оцінювання стану і перспектив розвитку економіки, для міжкраїнних зіставлень. Основними економічними характеристиками результатів суспільного виробництва в рамках системи балансу народного господарства в країні є національний дохід.
Валовий внутрішній продукт (ВВП) – поточна ринкова вартість всіх кінцевих товарів та послуг, вироблених в економіці країни за певний проміжок часу всіма факторами виробництва в межах національної економіки.
ВВП включає поточне виробництво кінцевих товарів, вартість яких вимірюється в ринкових цінах. Поточне виробництво не включає в розрахунок перепродаж того, що було вироблено раніше.
За допомогою даних, представлених Держкомстатом і Національним банком оцінімо тенденції розвитку в Україні показника валового внутрішнього продукту.
Реальний ВВП у III кварталі 2020 року збільшився порівняно з попереднім кварталом на 8,5% (з урахуванням сезонного фактору), а порівняно з III кварталом 2019 року – зменшився на 3,5%.
Падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України в третьому кварталі 2020 року склало 3,5% до аналогічного періоду 2019 року, тоді як у другому кварталі спад дорівнював 11,4%, а в першому - 1,3%, таку попередню оцінку опублікував Держстат.
Інші роботи з даної категорії: