Зразок роботи
ВСТУП
На початку історичного розвитку людства первинні форми захисту існували у вигляді спільних (недоторканних) запасів продуктів харчування, одягу та інших продуктів праці. Про це свідчать знахідки доісторичного, Античного, середньовічного та нового періодів цивілізації. Пізніше з’явилися окремі фізичні особи, товариства, які брали на себе функції щодо створення спільного фонду та захисту від ризиків, що призвело до появи нового виду людської діяльності в галузі економіки — страхування.
Страхування виникло та розвивалося з ідеї спільної розкладки збитків, маючи за кінцеву мету задоволення потреб суспільства в захисті від різних випадковостей — ризиків. У ньому реалізовувались певні економічні та соціальні відносини, які складаються між людьми в процесі виробництва, розподілу, обміну та споживання матеріальних благ.
Відносини, що складаються у суспільстві з приводу попередження, подолання або зменшення негативного впливу ризиків і відшкодування збитків, складають зміст категорії страхового захисту.
Водночас, категорія страхового захисту громадян помилково ототожнюється з категорією соціального страхування. Проте, в Україні соціальне страхування становить окрему самостійну економічну категорію, окрему ланку фінансової системи. Воно засноване на принципі колективної солідарності та створенні суспільних страхових фондів за рахунок збору обов’язкових страхових внесків із доходів працюючого населення і підприємств, таких як Пенсійний фонд України, Фонд соціального страхування України та інші.
Соціальне страхування є обов’язковим у силу закону і некомерційним, тому що не має за мету одержання прибутків. Економічну основу соціального страхування складають страхові відносини, умови яких є загальними і встановлюються державою.
Всі економічні блага, які знаходяться у розпорядженні людства стають головною причиною існування різних форм страхового захисту, що і визначає актуальність даної роботи.
Метою даної роботи є визначення економічної необхідності страхування та вивчення форм і методів страхового захисту.
Актуальність питань страхування розглядається в роботах таких авторів як Александров А. А., Александрова М.М., Базилевич В.Д., Базилевич С.С., Балабанов І.Т., Балабанов А.І., Воблий К.Г., Денисова І. П., Дробозіна Л. А., Єрмасов С. В., Єрмасов Н.Б., Замков О.М., Шумелда Я., Сахірова Н. П., Дюжиков Є.Ф., Слюсаренко А.К., Сплетухов Ю. А.
Структура роботи складається із вступу, трьох пунктів, висновку, списку використаних джерел та додатків.