Функціонування на сучасному ринку страхової компанії PZU УКРАЇНА (ID:1126278)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ ……………………………………………………………………………3
Розділ І. Сучасний стан страхового ринку України ………………………..6
Розділ ІІ. Організаційно-економічна характеристика
дослідного підприємства ……………………………………………………..11
Розділ ІІІ. Страхування сільсько-господарських підприємств,
худоби, майна ………………………………………………………………….18
Розділ IV. Фінансова надійність страхової компанії ……………………….24
Розділ V. Шляхи вдосконалення функціонування компанії ……………….28
Висновки ……………………………………………………………………….35
Список використаних джерел …………………………………………………37
ДОДАТКИ ………………...…………………….……………….………………40
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність обраної теми полягає в тому, що успішне функціонування учасників страхового ринку формує надійну та стабільну систему страхового захисту, забезпечуючи високий рівень економічного захисту, що в свою чергу, є передумовою зростання і стабільності економіки в цілому.
Формування потужного приватного сектора в результаті проведення економічних реформ і структурної перебудови економіки обумовлює необхідність подальшого розвитку національного страхового ринку як складової частини недержавної системи фінансових гарантій, що сприяє створенню підґрунтя для стійкого економічного зростання і забезпечує відшкодування збитків у випадках стихійних лих, аварій, катастроф та інших непередбачених подій, здатних негативно вплинути на добробут населення, діяльність суб'єктів господарювання і держави.
В сучасній економіці через страхування реалізується державна політика соціально-економічного захисту населення, а також формуються значні інвестиційні ресурси.
До передумов розвитку національного страхового ринку можна віднести: поступове зростання доходів населення; підвищення заінтересованості юридичних та фізичних осіб у захисті своїх майнових інтересів; збільшення кількості прибуткових підприємств; розвиток ринків фінансових послуг та ін.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. На сьогодні питання щодо проблем формування та розвитку страхування та страхового ринку в Україні висвітлюються в працях відомих вітчизняних вчених-економістів, а саме В. Алєшіної, В. Базилевича, В. Безуглої, В. Фурмана, С. Осадця, І. Постіл, Л. Шаповал, З. Шелудько та ін. Проте, недостатньо розкритими залишаються питання щодо вдосконалення механізму регулювання галузі страхування та формування перспективних напрямів розвитку страхового ринку в контексті забезпечення ефективності його функціонування та конкурентоспроможності.
За роки ринкових перетворень змінились економічні функції держави в сфері страхування та відбулася трансформація державної страхової монополії у страховий ринок. Станом на 1 жовтня 2005 року в Україні зареєстровано 387 страховиків, в тому числі 45 страховиків, які здійснюють страхування життя.
Динаміка основних параметрів за останні роки свідчить про закріплення тенденції до зростання обсягів страхового ринку. Поліпшується структура і якість активів страховиків, зменшується їх кредиторська заборгованість та підвищується фінансова надійність. Законодавче встановлення вимог до мінімальних розмірів статутних капіталів страховиків сприяло концентрації страхового ринку та зростанню загального розміру сплачених статутних фондів страховиків. Проте проблеми підвищення рівня капіталізації страховиків, ліквідності їх активів та концентрації страхового ринку залишаються актуальними. Все це і обумовлює актуальність та практичну спрямованість даної роботи.
Метою роботи є розкриття ролі та основних засад функціонування страхових компаній в Україні, аналіз діяльності страховиків на прикладі PZU Україна та запропонування основних напрямків удосконалення організації діяльності страхових організацій.
Об'єктом написання роботи - страхова компанія PZU Україна, яка займається ризиковими видами страхування на страховому ринку України.
Для реалізації поставленої мети нами були визначені наступні завдання проведення даного дослідження:
охарактеризувати становлення та розвиток страхового ринку в Україні;
проаналізувати фінансовий стан страхової компанії на прикладі
PZU Україна .
дослідити особливості оцінки фінансової стійкості страхових
організацій;
проаналізувати особливості формування доходів та витрат
страховиків, а також особливості їх оподаткування;
визначити основні напрямки організації стратегічного управління.
При написанні цієї роботи нами були використані наступні методи дослідження: монографічний, аналітичний, статистичний, графічний, табличний, метод економіко-математичного моделювання.
Інші роботи з даної категорії: