Зміст
Світовий та Європейський досвід діяльності системи медичного страхування в економічно розвинутих країнах до розповсюдження як обов’язкової так і добровільної системи страхової медицини, їх успішне функціонування на протязі останніх 10-и років, доводять, що реально та ефективної альтернативи систем фінансування медичної допомоги окрім страхової, на сьогоднішній день не існує.
Так, в кожній країні вносяться свої корективи до програми страхування, пов’язані з конкретними економічними та соціальними вимогами, але базова схема типу: пацієнт (застрахований) – страхова компанія (фінансовий інститут, здійснюючий акумулювання та розподіл коштів до сплати медичних послуг) – лікувальний заклад залишається в усіх країнах, досвід яких був вивчений, незмінною.
З великим жалем приходиться констатувати, що не дивлячись на переконливий світовий досвід організації всіх видів медичного страхування, чіткість, відпрацьованість, простоту фінансових механізмів, використаних при цьому, Україна є на сьогоднішній день єдиною державою Європи де досі відсутнє як конкретна та чітка державна концепція про перехід на страхову систему організації та фінансування охорони здоров’я, так і відповідна законодавча база.
Послідовний перехід дот ринкової економіки об’єктивно зумовлює зростання потреб у страховому захисті всіх суб’єктів ринку. Сама наявність такої потреби та реальна можливість її задоволення характеризується ступінню розвитку економіки тієї чи іншої країни, дають уявлення про рівень захищеності її фізичних та юридичних осіб.
Реформування всієї системи економічних відносин, соціальні перетворення та трансформаційні зрушення, що відбуваються в Україні надають особливої ваги розв’язанню проблеми страхового захисту, спонукають до пошуку дієвих механізмів акумуляції ресурсів страховиків та страхувальників та їх ефективного використання під час реалізації страхової події. Світовий досвід переконує: де створено сучасну систему страхового захисту, там забезпечується більш високий рівень стабільності народногосподарського відтворювального процесу, досягається суцільна згода, гарантується високий рівень життя населення. Отже, формування страхового ринку в Україні та забезпечення умов для його надійного функціонування – проблема надзвичайної ваги та потребує як глибоких наукових розробок тау і активних практичних дій.
Отже, проаналізувавши діяльність страхової компанії УСК „Гарант-АВТО” за минулі п‘ять років, де основну увагу приділено добровільному медичному страхуванню ми бачимо, що прибутки за даним видом страхування зросли в 1,6 рази, тому, робимо висновок, що медичне страхування є прогресивним та прибутковим видом страхування.
В даній компанії страхування є колективним та індивідуальним.
ДМС поділяється в компанії на два види:
- страхування здоров’я на випадок хвороби:
- медичне страхування (безперервне страхування здоров’я).
Ми пропонуємо розширення програми медичного страхування. Та ввести в дію запропоновану програму добровільного страхування здоров’я на випадок медичних ускладнень під час лікування та діагностики. Ось деякі пункти з неї:
- застрахованому гарантується надання медичних послуг при ускладненні під час пологів, при ускладнені під час терапевтичного лікування, при ускладненнях під час хірургічного лікування, при ускладненнях під час стоматологічного лікування та ускладненнях під час діагностичного обстеження;
- програма призначена для дорослих та дітей;
- до послуг застрахованого люба лікарня в межах міста.
Підсумовуючи вищевикладене можна стверджувати, що заключення договору ДМС потенційному клієнту лікувального закладу значно пом’якшить тяжкість разових виплат на оплату медичної допомоги. Крім цього, це дає можливість отримати якісне лікування та високопрофесійну допомогу, але й контроль страховиком якості медичних послуг, які надаються і їх відповідність переліку, який визначений правилами страхування.