Зміст
Вступ
1. Характеристика документального оформлення страхової угоди на кожному етапі її проходження
2. Існуючий етап та перспективи розвитку страхування кредитних ризиків в Україні
3. Задача
Суб’єкт господарювання – сільськогосподарський виробник застрахував врожай ячменю на 70% страхової суми. Фактична врожайність за останні 5 років відповідно під ячменем становить 20 ц з га, 16 ц з га, 24 ц га, 22 ц з га, 18 ц з га. Посівна площа під ячменем становить 40 га. Закупівельна ціна на одну тону ячменю у поточному році 330 грн
В результаті градобиття половина посівної площі повністю знищена, а на іншій пошкоджена. Фактична врожайність склала 12 ц з га
Обчислити розмір збитків та суму страхового відшкодування
Висновки
Список використаної літератури
Люди цілком природно прагнуть захиститися від небезпеки, що загрожує їм втратою життя, здоров'я, житла, харчів і т. ін. Потреба в захисті дуже близька до їхніх первинних (фізіологічних) запитів та інтересів. З урізноманітненням інтересів людини ускладнюються й атрибути її безпеки.
З огляду на доволі ризиковане функціонування будь-якого підприємства і не менш ризиковане проживання кожної людини існує нагальна потреба попереджувати й відшкодовувати збитки, що їх завдають ризиковані обставини. Без цього неможливо забезпечувати безперервність процесу виробництва матеріальних благ, підтримувати належний рівень життя людей. Відносини, що складаються в суспільстві з цього приводу, мають об'єктивний характер і у своїй сукупності формують зміст економічної категорії "страховий захист".
Реалізація страхових послуг — кінцева мета і сенс існування страхових компаній. Якщо страхові послуги знаходять збут, тобто укладаються договори, продаються страхові поліси, то це означає, що запропоновані страховиком страхові продукти мають в очах страхувальника споживну вартість, конкретну корисність, а також що існує попит на даний вид послуг.
Весь процес від стадії розробки окремих видів страхування до стадії їх кінцевої реалізації у вигляді надання страхових послуг перебуває під постійним контролем як з боку страховика, так і з боку державного контролюючого органу у сфері страхування.