Зразок роботи
Швейна промисловість є однією з найбільших галузей легкої промисловості.
Головне завдання швейної промисловості — задоволення потреб людей в одязі високої якості та різноманітного асортименту. Рішення цього завдання здійснюється на основі підвищеної ефективності виробництва, прискорення науково-технічного прогресу, зростання продуктивності праці, всебічного поліпшення якості роботи, вдосконалення праці та виробництва.
Легка промисловість України — це одна з найбільш соціально значущих галузей промисловості, яка може надати велику кількість робочих місць для населення. Ця промисловість могла б вирішити проблему зайнятості населення, проте чітко простежується тенденція спаду кількості осіб, працюючих в даній сфері. Це пояснюється загальним кризовим становищем галузі. Дешеві низькоякісні імпортні товари, низька конкурентоздатність, проблеми кредитування галузі, скорочення споживчого попиту, система оподаткування ― все це призвело до занепаду галузі в Україні, а як наслідок і до скорочення зайнятості в легкій промисловості України.
Тривожить ситуація на внутрішньому ринку країни. Їх практично заполонила продукція нелегального виробництва, яка ввезена без сплати мита, зборів, або ще гірше — контрабанда з країн з дешевою робочою силою та знецінені товари, що були у вжитку.
Існує низка проблем розвитку легкої промисловості в Україні на сучасному етапі. Найбільші можна виділити такі:
• переповнення внутрішнього ринку імпортними товарами із заниженою митною вартістю, товарами групи «секонд-хенд»;
• відсутність сприятливих умов для закупівлі високоякісного обладнання, яке не виробляється в Україні;
• низький рівень інвестицій у легку промисловість України, як з боку іноземних інвесторів, так і з боку держави;
• поділ великих підприємств галузі на дрібні, які переходять на спрощену систему оподаткування, або на «тіньове» виробництво.
Важливою задачею успішної діяльності підприємства в умовах ринкової економіки є скорочення строків упровадження нових видів виробів та колекцій моделей, збільшення випуску виробів, які користуються підвищеним попитом у населення, збільшення видів продукції, підвищення вимог до якості одягу.
Проте, не дивлячись на ряд проблем, які склалися в розвитку легкої промисловості України, все ж таки її варто розглядати як перспективну галузь.
Кожна людина має власний смак щодо стилю одягу, фасону, кольору, та все ж всі хочуть, щоб одяг мав гарний сучасний вигляд, був зручним, комфортним, захищав тіло від зовнішніх впливів, разом із тим — недорогим і доступним. Іншими словами — був естетичним, ергономічним, економічним, гігієнічним, функціональним, технологічним.
Щоб задовільнити потреби споживачів потрібно систематично оновлювати асортимент виробів, використовуючи сучасні та прогресивні технологічні прийоми, новітні обладнання та пристосування для забезпечення росту продуктивності праці при забезпеченні високої якості продукції.
Асортимент швейних виробів має оновлюватися в результаті розширення асортименту і покращення якості сировинної бази швейної промисловості.
Технологія сучасного швейного виробництва все більше стає механічною, її ефективність у першу чергу залежить від обладнання, що застосовується.
Якість продукції здебільшого залежить від устаткування та технології пошиття. Сучасне обладнання може не тільки скоротити затрати часу, а й забезпечити міцність та гарний зовнішній вигляд, який є важливим аспектом у наш час. Інноваційні технології значно полегшують процес виготовлення одягу та забезпечують зручність носіння.
В даному курсовому проекті, метою якого є узагальнення знань з дисциплін «Матеріалознавство», «Устаткування для виготовлення виробів», «Основи технології виробів», буде розроблятися проект одномодельного потоку з виготовлення куртки жіночої з метою впровадження в масове виробництво.
1. Вибір моделі.
1.1. Аналіз напрямку моди .
Мода завжди мала своє місце в суспільстві та розвивалася разом з людством. Вона постійно змінюється: з’являються нові ідеали, прагнення, цілі та інше.
Зараз панує стиль мінімалізм, який вже здає позиції більш декоративним напрямкам, але уже має своїх прихильників, як серед молоді, так і серед старшого покоління. Цей стиль прийшов до нас з Європи, відносно теплих країв, де майже цілий рік цвітуть квіти, тому дизайнери запропонували більш стриману кольорову гамму, адже й так люди знаходяться майже в постійному оточенні яскравих квітів. Мінімалізм припав людям до душі своєю простотою ліній, матеріалів та стриманих кольорів.
Мода завжди відображає епоху. Тенденції моди відображають ідеали шикарного життя. Ще рік тому треба було виглядати скоріше «незнайомкою в сірому», ніж «фіфою з діамантами». Тепер бути багатою і елегантною престижно.
Головне, що визначає сьогоднішню моду — комфорт і зручність. Це благодатний момент для людей, які дотримуються в одязі класичного напряму, і для дам бальзаківського віку. Якщо ж це молодіжний одяг, то багато художників- модельєрів не пропонують підкреслювати екстравагантність. Для молодіжного напрямку підійде і гардероб в спортивному стилі ділової жінки.
В моді стався вибух кольору, тому сьогодні «відшліфовуються» модні кольори . Актуальне повернення чорного кольору через поєднання з білим. У моді винно-червоні відтінки , а також кольори макіяжу. Синій колір знову виходить у світ. У моді крейдовані — дуже легкі кольори і темні — дуже глибокі . Особливо хочеться сказати про колір хакі, який став особливо любимим. Він може ставати більш жовтим, більш зеленим або більше охристим. Та все ж, як свідчать покази на тижнях моди в Нью-Йорку, Парижі та Мілані, то цьогоріч керуватиме лавандовий. Цей колір чудово поєднується з мятним, персиковим, білим та всіма пастельними відтінками. Також непогано виглядає, коли кожен елемент одягу однакового кольору.
Основний силует — легке прилягання, силует не трапецієподібний, як у попередні роки, а прямий і напівприлеглий . Речі стають більш компактними, вони як би тиснуться до тіла. Причому часто прилеглий ефект створюється за рахунок актуальних нині поясів і ремінців. Знову популярні пояси-ланцюги, пояси-шнури, шкіряні ремені.Оригінальні пояси підкреслюють індивідуальність своєї хазяйки. Вшиті з тієї ж тканини, вони додають родзинку в образ. Цікаве в тенденціях моди і використання мотивів спецодягу: халата медика, костюма рятувальника, скафандра водолаза.
Моду майбутнього стануть диктувати виробники високотехнологічних тканин нового покоління. Розроблено матеріали, в яких тепло взимку і прохолодно влітку, мембранні тканини ( в них легко дихає шкіра), антибактеріальні, лікувальні і навіть антистресові тканини. Що стосується волокон, що використовуються в сучасних тканинах, то перевага віддається натуральним волокнам: льону, бавовні, шовку, вовні, а також змішаним тканинам.
Якщо говорити про куртки, то мода і зручність тут взаємодіють по-особливому. В 2018 році актуальними залишаються моделі з багатьма кнопками та блискавками, а також з резинками. Незамінно модними стають бомбери і шкіряні косухи, які встигли сподобатись багатьом молодим дівчатам, а також зручні і теплі парки.
Стильний образ дорослої жінки, як і раніше, може ефектно доповнити куртка-жакет, а для сміливих конструктори одягу пропонують куртки-болеро. Простота фасонів цього року неактуальна. Приталені силуети прикрашають баски, різноманітні складки. Що стосується прямих курток, то їх частіше оздоблюють поясами та шнурками, які допомагають підкреслити талію, як показано на рисунку 1.1.
Яскраві моделі розраховані на те, щоб зробити повсякденний образ максимально ефектним. У тренді знову опинилися куртки з деніму – як мініатюрні, так і об’ємні, ніби з чоловічого плеча.
Вишивка, аплікація – це модний декор, який поєднює в собі одразу декілька технік, перетворюючи модель в унікальний витвір мистецтва. В 2018 році багато брендів запропонували велику кількість всеможливих незвичайних і яскравих значків, які підійдуть на всі випадки вашого життя. З їх допомогою ви зможете освіжити одяг самостійно. Їх можна розмістити як на грудях чи лацканах, так і на манжетах, рукавах чи кишенях.
У 2018 році куртка-бомбер (рисунок 1.2), як і раніше, займає одну з найвищих позицій хіт-параду фешн-трендів. Сьогодні мало хто згадає, що спочатку бомбери шили виключно для чоловіків – куртка зі шкіри була неодмінним елементом обмундирування пілотів в 30-х роки минулого століття, адже її щільна фактура надійно захищала від пронизливого вітру, а еластичні вставки на манжетах і подолі не давали струменям холодного повітря пробратися під одяг. З часом бомбери полюбили спортсмени. Для зручності яких куртки стали шити з текстилю, ну а потім дизайнери вирішили адаптувати цей фасон верхнього одягу для потреб сучасних дівчат. Сьогодні гуру моди в один голос твердять, що бомбер став «новою косухою» і курткою, яку вже можна зарахувати до числа класичних речей жіночого гардероба. Сьогодні подіуми рясніють найрізноманітнішими бомберами – від класичних курток чоловічого крою зі шкіри або замші до максимально жіночних моделей з шовку та атласу, розшитих паєтками, мереживом, стразами і гостромодному флористичної вишивкою. Скажемо навіть більше, в 2018 році трендову куртку можна вписати в образ з джинсами, але самі стильні дівчата повинні вміти комбінувати бомбери з сукнями в білизняному стилі, діловими, романтичними і навіть вечірніми аутфитами.
Подовжені куртки – ще один оригінальний тренд. В такій куртці можна виглядати стильно, елегантно і відчувати себе при цьому тепло і комфортно ( рисунок 1.3).
Теплі дуті куртки не збираються залишати модний Олімп, надійно закріпившись в колекціях 2018 року. Сьогодні цей предмет жіночого гардеробу вдало поєднує в собі відразу кілька функцій. З одного боку, нові технології допомогли добитися максимальної практичності і функціональності від утеплених курток, а з іншого – дизайнери подбали про те, щоб куртки в новому фешн-році були виключно стильними і універсально вписувалися в більшість луків. Так само в тренді залишаються куртки фасону оверсайз, що більше нагадують теплі і нескінченно затишні ковдри, ніж одяг. У цьому сегменті дутих курток помітні чергові інновації: стильний оверсайз в цьому році характеризується укороченою довжиною і найчастіше доходить не більше ніж до середини стегна. Якщо ж ви не боїтеся вітру, вибирайте об'ємну дуту куртку до талії. Тим не менш, на подіумах стали зустрічатися і приталені або прямі варіанти за розміром, але простежте, щоб у цьому випадку ваш «дутик» привертав увагу незвичайними прийомами в декорі або колористичних рішеннях.
Практичність, універсальність і пластичність шкіри вже давно полюбилася дизайнерам, тому ні один модний рік не обходиться без курток, пошитих з цього матеріалу ( рисунок1.4). 2018 рік не став виключенням з правил. Можна сказати, що шкіра не просто була використана в останніх фешн-розробках, а стала безумовним тріумфатором, заповнивши подіуми світових модних столиць. Найбільш актуальні фасони нового сезону – це і коротенькі приталені куртки прямого крою, і класичні куртки-косухи, і подовжені тренчи, і незвичайні куртки з запахом. Шкіра може бути як м'якої вичинки, так і фактурно-грубої, правило лише одне – актуальна куртка повинна бути матовою, лакові моделі в 2018 році практично не зустрічаються на показах. З декоративних елементів дизайнерам припали до душі незвичайні блискавки, заклепки, хутро та текстильні принтовані вставки. А ось чого не побачити на показах в новому році, так це комірів-стійок — вони були остаточно замінені на невеликі або, навпаки, об'ємні відкладні коміри. Традиційним залишився підхід у вигляді стриманих колористичних рішень – трендові куртки, по більшій частині, виконані в чорному кольорі, який не відволікає увагу від крою вироби.[5]
В наш час, в моді надзвичайно велика кількість різних фасонів, кольорів, тканин, оздоблень. Тому вибір завжди за споживачами, шаленими прихильниками моди.