Зразок роботи
Вступ
Крупи — харчовий продукт, одержаний від переробки круп'яного зерна, в якому сконцентровані добре засвоювані поживні речовини. Вони займають важливе місце в харчуванні жителів України.
Фізіологічні норми харчування людини, розроблені в нашій країні, передбачають введення в раціон харчування людей різних круп, в середньому на душу населення 9-13 кг на рік, тобто приблизно 24-35 г на день. Серед них перевага віддається крупам з гречки, рису і бобових. Перевага цих круп пояснюється підвищеною біологічною цінністю їх білків.
Всі крупи багаті крохмалем. Вони і є висококалорійними продуктами. Особливо необхідні крупи в раціоні харчування дітей і хворих при багатьох захворюваннях.
Переробка зерна в крупи ведеться на спеціальних державних круп'яних заводах або в круп'яних цехах при інших підприємствах (млинкомбінатах, харчових комбінатах і т. д.), а також в колгоспах і радгоспах.
Якість крупи залежить не тільки від хімічного складу і фізичних властивостей зерна. Істотне значення мають ступінь очищення зерна від домішок і способи обробки очищеного зерна.
За оперативними даними Держкомстату України за 2010/2011рр. маркетинговий рік в країні випущено близько 300 — 320 тис. тонн круп. Якщо додати ще близько 80тис. тонн імпортного рису і відняти 30 — 40тис. тонн експорту, отримаємо річну ємкість порядку 350 тисяч тонн або 1,05 – 1,1млрд. гривень.
Українських виробників круп не лякає конкуренція з-за кордону, оскільки на споживчому ринку така відсутня. Навіть у сегменті рису, який на 90% фасують з імпортної сировини. Ще нижче конкуренція з боку зарубіжних постачальників пластівців, оскільки асортимент обмежений, як правило, вівсяними, а ціна – удвічі більше місцевих. За словами експертів, на сировинному ринку України іноземні постачальники не зможуть скласти гідну конкуренцію, оскільки в їх пропозиціях достатньо недоліків: транспортні витрати, термін постачання, неконкурентна ціна. З урахуванням витрат на доставку собівартість виробництва круп з іноземних зернових, бобів і гречки виходить дуже високою для України.
Ринок Євросоюзу конкурує з українським ринком круп побічно – шляхом покупки в Україні ряду сировинних зерен. Українське просо, кукурудза і вівсянка – одні з небагатьох агрокультур, які однаково інтенсивно споживають, як вітчизняний, так і західноєвропейський ринок. Відповідно в Україні, зважаючи на конкуренцію між тими, що фасують і експортерами, ціни на сировинному ринку ростуть достатньо інтенсивно.
Метою написання курсової роботи є поглиблення теоретичних знань: вивчення будову, хімічного склад і харчової цінність крупів; аналіз ринку збуту даного продукту; вивчення факторів, що впливають на якість, дослідження питань, пов’язаних з сутністю, сучасним станом, проблемами та перспективи розвитку круп’яної промисловості.
Основними завданнями є:
• вивчити стан ринку крупів;
• вивчити споживчі властивості крупів;
• ознайомитись з особливістю виробництва крупів;
• вивчити класифікацію і асортимент крупів;
• ознайомитись з показниками якості, фальсифікацією, дефектами крупів;
• ознайомитись з пакуванням, маркуванням, транспортуванням і зберіганням крупів;
• ознайомитись з матеріально-технічною базою ПП „Колібріс”;
• здійснення аналізу показників господарської діяльності ПП „Колібріс”;
• проведення досліджень асортименту крупів.
Вставка
При написанні даної курсової роботи були використані наступні джерела: навчальні посібники, статті з наукових журналів, інтернет та інші доступні джерела.