Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Завдяки активному розвитку інформаційного забезпечення та їх впровадженню зросла швидкість обміну інформацією і складні математичні обчислення можна виконувати за секунди. Інформаційні технології є одним із сучасних засобів комунікації, а головною його перевагою є публічний доступ. Використовуючи інформаційні технології, можна легко отримати доступ до інформації, яка вас цікавить. Виробництво та транспорт, банківська справа та біржі, засоби масової інформації та видавнича справа, оборонні системи, соціальні та правоохоронні бази даних, форм взаємодії користувача з технічними та іншими компонентами інформаційно-обчислювальних систем.
Сьогоднішній світ вступив в нову фазу життя, в якій важливу роль відіграватимуть як інформація, так і економіка. Сучасний розвиток інформаційних систем без залучення посередників вимагає збирання, обробки та передачі великих обсягів інформації, а також перетворення інформації на продукти, як правило, значної вартості. У цьому є причина глобального переходу від промислового сектора до інформаційного. Поява глобальної мережі Інтернет спричинила масове зростання міжнаціональних конфліктів у всіх сферах людського життя.
Інформаційне забезпечення достатньо потужно та швидко змінило життєдіяльність людства. Вплив інформаційних технологій помітно у роботі підприємств та різноманітних організацій. Тому дослідження даної теми є дуже актуальним в наш час, оскільки технології все більше й більше розвиваються і з часом приноситимуть нові зміни в роботі підприємств.
Вплив інформаційних технологій на розвиток туризму величезний, він безпосередньо пов'язаний з підвищенням ефективності роботи кожного туроператора, а також пов'язаний із загальною ефективністю роботи всього туристичного бізнесу. Це безпосередньо впливає на конкурентоспроможність компанії на сучасному ринку. Наскрізна автоматизація всіх бізнес-процесів у сучасному туристичному бізнесі з використанням комп’ютерних мереж, Інтернету та інтернет-технологій, програмних продуктів – це не лише питання лідерства та створення конкурентних переваг, а й виживання на ринку. Туристичні компанії, що виходять на міжнародний ринок, стикаються з проблемою освоєння у своїй діяльності нових інформаційного забезпечння, неодмінної умови міжнародної інтеграції та сучасної концепції туристичного бізнесу як інформаційно насиченої сфери. У зв'язку з цим на даний момент особливого значення набувають аналіз існуючих туристичних інформаційних систем, дослідження основних напрямків застосування інформаційних технологій і формулювання рекомендацій туристичного менеджменту щодо використання інформаційних систем.
Метою дослідження Дослідити вплив інформаційних технологій та діяльність організацій. Висвітлити основні інформаційні технологічні рішення та можливостей їх застосування у практиці управління в бізнесом.
Предметом дослідження є роль інформаційного забезпечення та його вплив на управління підприємством.
Об’єктом дослідження є аналіз інформаційного забезпечення менеджменту підприємства «TUI». Основні завдання курсової роботи:
- охарактеризувати поняття інформаційні технології, їх функції;
- визначити мету впровадження інформаційних технологій на підприємства;
- дослідити вплив та роль інформаційного забезпечення в управлінні підприємством «TUI»;
- запропонувати шляхи вдосконалення інформаційних технологій в діяльності туристичного підприємства «TUI»
Структура курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів та підрозділів до них, висновків та списку використаних джерел, що нараховують 30 пунктів. Загальний обсяг курсової роботи становить 45 сторінок.
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПОНЯТТЯ «ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ»
1.1 Визначення, види та ознаки інформаційного забезпечення
Інформаційні технології слід розуміти як сукупність взаємозалежних наукових, технічних та інженерних дисциплін, що вивчають методи ефективної організації праці людей, зайнятих обробкою та зберіганням інформації, комп’ютерні технології та методи організації та взаємодії з людьми та виробництвом, обладнання, їх практичне застосування та відповідні соціальні, економічні та культурні питання. Інформаційні технології самі по собі вимагають складної підготовки, високих початкових витрат і наукомістких технологій. Їх впровадження слід починати зі створення математичного програмного забезпечення, що формує потік інформації в системі навчання. Інформаційні технології швидко стали важливою рушійною силою розвитку світової економіки та інших сфер людської діяльності. Сьогодні майже неможливо знайти галузь, яка б не використовувала інформаційні технології [28, c. 93].
Інформаційні технології забезпечують перехід від монотонних до промислових методів і засобів обробки інформації в усіх сферах людської діяльності, забезпечуючи її раціональне використання. Впроваджують інформаційні технології за допомогою комп’ютерної оргтехніки. Інформаційні технології відносяться до набору методів, виробництва апаратного та програмного забезпечення, інтегрованих в технологічний ланцюжок для забезпечення збору, зберігання, виведення та поширення інформації. Це твердження відображає застосування принципів сучасних автоматизованих систем до інформаційних технологій. З огляду на характер її використання інформаційні технології можна назвати автоматизованими інформаційними технологіями [27, c. 83].