Зразок роботи
Для розвитку туристичної галузі Київського регіону та створення конкурентоспроможного на національному та міжнародному ринках туристичного продукту, здатного задовільнити туристичні потреби гостей області, ми пропонуємо впровадити наступні заходи:
1. Створення сприятливих умов для залучення інвестицій. Враховуючи важливу роль сільського туризму в туристичній галузі області, доцільно було б у законодавчому порядку надати певні пільги інвесторам, які вкладають кошти саме в розвиток сільського зеленого туризму, особливо у відсталих в соціально-економічному розвитку районах Київщини. Важливою умовою інвестування розвитку сільського туризму регіону є застосування таких економічних інструментів як штрафи за порушення екологічного законодавства. На нашу думку, при плануванні інвестиційного забезпечення розвитку сільського туризму, варто враховувати систему штрафів у випадку понадлімітного впливу на туристичні об’єкти Київської області.
2. Підвищення якості туристичних послуг. Зважаючи на те, що одним із основних шляхів розвитку туризму є широке застосування інноваційних інформаційних технологій, ми пропонуємо використовувати аудіогід під час проведення екскурсій. Аудіогід - фонограма, яка використовується для самостійного ознайомлення з експозицією музею, виставки, місцевістю, а також пристрій для її відтворення. Аудіогід допоможе краще ознайомитися з експонатами музеїв.
3. Розвиток інформаційної інфраструктури. Встановлення інтерактивних карт місцевих пам’яток та об’єктів туристичної інфраструктури в основних точках приїзду туристів надасть можливість дізнатись необхідну інформацію про певний об’єкт (як він виглядає, коли був побудований та для чого використовувався, відстань до нього, яким транспортом до нього дістатися та скільки це коштуватиме, коли його можна відвідати).
Така безкоштовна та зручна система дозволить туристу у зручній та доступній формі отримати необхідну інформацію візуально, адже такий спосіб є легшим для сприйняття. Вважаємо, що інтерактивні карти потрібно встановити в Білій Церві та Переяславі-Хмельницькому, які найбільш насичені туристичними об’єктами.
Досить часто туристи чи екскурсанти прибувають у місто без власного автомобільного транспорту та не завжди є можливість чи доцільність використовувати в межах міста орендовані автомобілі. Виходом з цієї ситуації стане прокат велосипеду. Найбільш зручною в такому випадку є система онлайн прокату велосипедів. Система прокату велосипедів користується великою популярністю у містян та туристів Польщі. З моменту запуску в 2011 році нею скористалися більше 100 тисяч чоловік, і в загальній протяжності вони проїхали 1 000 000 кілометрів.
Отже, необхідно створити в Київській області систему автоматичного прокату велосипедів, впровадження якої надасть можливість усім мандрівникам з легкістю скористатися велосипедом для туристичних потреб.
4. Покращення кадрового забезпечення туристичної галузі. На нашу думку, в Київській області необхідно створити Обласний центр підвищення кваліфікації працівників культури, мистецтва та туризму. Такий центр стане закладом безперервного удосконалення фахової майстерності та підвищення професійної компетентності керівних кадрів та працівників туристичних підприємств і музейних закладів Київщини. До проведення семінарських занять з підвищення кваліфікації в майбутньому центрі повинні залучатися професори, доценти, провідні викладачі ведучих ВНЗ столиці.
5. Здійснення системної рекламно-інформаційної діяльності. Ми вважаємо, що необхідно підвищувати рівень свідомості туристів, зокрема еколого-зорієнтованою рекламною діяльністю. Адже дбайливе ставлення до природи - це одне з головних правил поведінки туристів. В Київській області існує безліч проблем, пов’язаних із забрудненням навколишнього середовища, що пояснюється також високою щільністю населення та рівнем урбанізації, наявністю промислових підприємств.
На сьогоднішній день ґрунти, поверхневі та підземні води басейну Дніпра забруднені настільки, що їх очищення при наявних технологіях стає неможливим. За рівнем хімічного і бактеріального забруднення вода більшості річок басейну Дніпра класифікується як забруднена та брудна, що унеможливлює використання водних ресурсів для рекреації та туризму в Київській області. Саме тому, потрібно у найближчий час розробити рекламні заходи та систематично висвітлювати це питання в ЗМІ Київщини.
3.2. Проектування нового туристсько-рекреаційного напряму в Київській області
Характеризуючи туристичні ресурси Київської області, ми встановили, що Київщина багата на об’єкти етнотуризму та має величезний потенціал для розвитку туристичних програм саме цього напряму. Незважаючи на те, що спеціалізованих маршрутів та програм етнографічних турів в Київській
області на даний час немає, поїздки до етнографічних музеїв-скансенів користуються попитом. Ці фактори зумовили вибір нового туристсько-рекреаційного напряму в Київській області – етнографічного туризму.
Нами було розроблено нові культурно-етнографічні маршрути найпривабливішими історичними куточками Київщини. Всі три маршрути - одноденні. Засобом пересування між туристичними центрами є автобусний транспорт. Цільовими аудиторіями турів є учні, студенти, подружні пари та туристи вікових категорій 25-35 років та 35-50 років, зокрема сім’ї з дітьми.
Розроблені нами маршрути спрямовані на збагачення духовної культури, пізнання історії і традицій народу України, виховання у молодого покоління національної самосвідомості. Запропоновані етнічні тури включають в себе знайомство з побутом і звичаями наших предків, відвідування помешкань і культових споруд, участь у фольклорних обрядах та майстер-класах з різноманітних ремесел, якими так багатий Київський регіон.
Розглянемо програми розроблених етнографічних турів в Київській області та їх головні туристичні об’єкти.
Етнографічний тур «Українське село»
(Київ – Бузова – Немішаєве – Київ)
Програма туру:
09:00 - збір групи на проспекті Перемоги (ст. м. Шулявська).
09:30 - виїзд з Києва.
10:00 - прибуття в етнографічний музей «Українське Село». Екскурсія з екскурсоводом.
Під час екскурсії ви побачите: