Зразок роботи
ВСТУП
Чорнобильська зона стає найпопулярнішим напрямком серед іноземних туристів, які відвідують Україну. Про це свідчать статистичні дані уряду та туроператорів. До традиційних паломницьких місць, ЧАЕС та міста Прип'ять додано ряд нових туристичних місць. Уряди та територіальні громади, що межують з цією територією, кажуть, що вони максимально сприяють розвитку офіційного чорнобильського туризму. Що стосується нелегальних туристів, "сталкери", Міністерство навколишнього середовища та адміністрація зони звітують про посилення охорони зони та ініціюють посилення адміністративної відповідальності за несанкціоновані поїздки до Чорнобиля. Тим часом дозиметричний моніторинг свідчить про те, що рівень радіації швидко знизився з часу аварії. Тому, на думку чиновників та туроператорів, в офіційних маршрутах туристам нічого не загрожує.
Чорнобильська зона стає одним із найвідоміших українських туристичних напрямків серед іноземців, повідомляє Державне агентство з управління зоною відчуження та туристичні компанії, які організовують тури в Україну для іноземних громадян.
Актуальність роботи полягає у тому, що Чорнобильську зону офіційно відвідали 36 тисяч туристів, близько 80% з них – іноземці, свідчить офіційна статистика. Цього року, за попередніми даними, зону відвідало (та відвідає до кінця грудня) 50 тисяч осіб – такі дані наводить компанія «Чорнобиль-Тур», яка є одним із найбільших операторів, що організують подорожі до місця катастрофи 1986 року. Схожі дані наводить Державне агентство з управління зоною відчуження. Тому необхідно глибше дослідити організацію туристичної діяльності на території Чорнобильської зони.
Метою дослідження є проведення аналізу туристичної організації «Чорнобиль Тур» та дослідження особливостей впровадження екстремальних турів, їх ефективність на ринку.
Досягнення встановленої мети вимагає виконання наступних завдань дослідження:
- визначити поняття пригодницького та екстремального туризму;
- охарактеризувати шляхи проведення пригодницьких та екстремальних турів компанією;
- проаналізувати виїзні тури досліджуваної туристичної організації;
- дослідити шляхи оптимізації та перспективи впровадження нових турів туроператором «Чорнобиль Тур»
Об’єктом дослідження є туристичне підприємство «Чорнобиль Тур» у місті Києві.
Предметом дослідження є особливості впровадження екстремальних турів досліджуваною туристичною фірмою.
Теоретичну базу дослідження становлять праці вітчизняних та зарубіжних фахівців з питань туристичної діяльності, менеджменту, маркетингу, турпослуг і турпродукту, збутової політики підприємств, зокрема, найбільш повно ці проблеми висвітлені у роботах Бейдика О. О., Дуровича А.П., Ільїної Е.Н., Любіцевої О.О., Пуцентейло П.Р. та ряду ін.
Серед загальних методів пізнання необхідно виділити економічний, описовий, математичний, що були використанні при визначенні та узагальненні теоретико-методологічних та опрацювання практичних рекомендацій щодо просування та реалізації в діяльності туристичних підприємств.
Інформаційну базу дослідження склали теоретична та практична інформація, статистичні дані, опубліковані у наукових роботах вітчизняних та зарубіжних вчених, науково-практичних конференціях, періодичних виданнях.
Фактологічну базу магістерської роботи становлять статистичні дані, отримані зі спеціалізованої преси, а також матеріали й дані, отримані в результаті практичної діяльності досліджуваної туристичної організації.
Теоретична й практична значимість роботи полягає в тому, що сформульовані в результаті дослідження висновки й пропозиції можуть бути затребувані в практичній діяльності підприємств індустрії туризму, а також для подальшої практичної й теоретичної розробки проблеми.