Туристичний потенціал Данії (ID:307954)
Зміст
ЗМІСТ:
ВСТУП………………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТУРИСТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДАНІЇ………….5
1.1. Сутність туристичного потенціалу Данії……………………………5
1.2. Теоретико-методологічні аспекти розвитку туристичного потенціалу Данії……………………………………………………………….14
1.3. Особливості розвитку туристичного потенціалу Данії……………24
ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 1……………………………………………32
РОЗДІЛ 2. ПРИРОДНІ ТА ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ТУРИСТИЧНІ РЕСУРСИ ДАНІЇ…………………………………………………………….33
2.1. Особливості географічного положення Данії і їх вплив на розвиток туристичної сфери…………………………………………………………….33
2.2. Природні ресурси Данії…………………………………………….35
2.3. Розвиток нових напрямків туристичного потенціалу Данії………37
ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 2……………………………………………44
РОЗДІЛ 3. ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ТУРИСТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДАНІЇ………………………………………………………45
3.1. Проблеми використання туристичних ресурсів…………………...45
3.2. Перспективи розвитку туристичного потенціалу країни…………51
3.3. Розвиток туристичного потенціалу Данії та України……………..53
ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 3……………………………………………57
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………..58
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………….59
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Багато туристів, які відвідали різноманітні країни прагнуть побачити щось нове, невідоме до цього. Данія являє собою однією із найбагатших держав світу з численними історико-культурними пам’ятками, які збереглись до нашого часу майже не зруйнованими, що і робить її через це ще більш привабливою. Це маленька країна з найбільшою кількістю туристичних ресурсів, яка має потужну економіку і сприятливий клімат для розвитку туризму.
Ступінь вивченості проблеми. У процесі аналізу проблеми розвитку туризму в Данії були використані різноманітні джерела, а саме: наукова та навчальна література, міжнародні сайти таких організацій як ВТО і ЮНЕСКО, туристичні енциклопедії та бібліотеки в онлайн режимі, опублікування у новинах, аналізуючі та прогностичні статті туристичних експертів, інформація, що розміщена на сайтах туристичних фірм.
Об’єкт дослідження даної курсової роботи це характеристика туристичного потенціалу в країні Північної Європи – Данії.
Предмет дослідження це туристична діяльність в Данії, її туристично-рекреаційний потенціал, який можна запропонувати туристам.
Метою курсової роботи є висвітлення цікавої для туристів інформації про туристично-рекреаційний потенціал Данії, визначення його впливу на розвиток туризму в цьому регіоні та розширення кількості напрямків та видів туризму.
Завданнями дослідження є:
Визначити вплив туристично-рекреаційного потенціалу Данії на розвиток видів туризму в цьому регіоні;
Проаналізувати стан розвитку туристичної інфраструктури, яка пропонується туристам у цій країні;
Визначити розвиток туристичного потенціалу в Данії та Україні;
Виявити туристичні рекреаційні ресурси в Данії, що можуть бути привабливими для туристів;
Методи дослідження:
Картографічний метод;
Статистичний метод;
Порівняльний метод;
Метод аналізу і синтезу;
Метод аналогії;
Метод моделювання.
Практичне значення результатів курсової роботи можна використовувати у підготовці студентів до семінарських занять та у підготовці кваліфікованих кадрів; використання даних роботи менеджерами та керівниками туристичних фірм для створення нових туристичних продуктів; застосування та поширення інформації на туристичних сайтах та використання для випуску рекламних матеріалів.
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНІВ
1.1. Сутність туристичного потенціалу Данії
В останні десятиліття ХХІ ст. сектор туризму та відпочинку став одним із найбільш прибуткових та розвинених галузей світової економіки. Динаміка міжнародного туризму за регіонами світу в останні 50 років суттєво відрізняється. За збереження лідерства Європи й Америки, швидкими темпами розвиваються молоді туристичні регіони – Азійсько-Тихоокеанський, Близькосхідний та Африканський. Однак вони менш стійкі до впливів, часто негативних, політичних і економічних факторів.
За минулі десятиліття найбільш динамічно розвивався Азійсько-Тихо-океанський регіон, у якому середні багаторічні темпи зростання кількості прибуттів у кілька разів випереджали середньосвітові. Африканський континент і Близький Схід, відвідуваність яких зростає порівняно швидко, за низьких абсолютних значень показника прибуттів досить слабо впливають на світову динаміку туризму.
Кількість прибуттів (вибуттів) є основним показником, що характеризує туристичний рух. Прибуття (вибуття) враховуються в абсолютному вираженні у формі кількості поїздок за той чи інший відрізок часу. Однак абсолютні показники туристських потоків не дають підстав судити про туристську активність, оскільки вони залежать від загальної чисельності населення. Тому для оцінки інтенсивності туристських обмінів кількість прибуттів (вибуттів) розраховується на 100 осіб населення, тобто виражається як відносна величина.
За даними UNWTO, на 100 осіб припадає в середньому 10 поїздок. В окремих регіонах цей показник суттєво відрізняється від середньосвітового (від 0,5 прибуттів на 100 осіб населення в Центральній Африці і Південній Азії до 40 – у Карибському басейні та Океанії).
Інші роботи з даної категорії: