Прагмоніми на позначення кулінарних виробів (морозива) (ID:196639)
Зміст
ПЛАН:
ВСТУП………………………………………………………………..3-5
РОЗДІЛ ǀ. Функціонування прагмонімів у сучасній українській
мові………………………………………………………….……….....…6
1.1. Прагмоніміка як підсистема онімної лексики (термінологія,
класифікація)…………………………………………….…..….6-15
1.2. Функціонування прагмонів на позначення кулінарних виробів (морозива) …………………………………...……………..…16-24
ВИСНОВКИ……………………………………………………..…..25-26
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ…...…27-28
Зразок роботи
РОЗДІЛ ǀ. Функціонування прагмонімів у сучасній українській
мові.
1.1 Прагмоніміка як підсистема онімної лексики (термінологія,
класифікація)
Ми будемо розглядати питання прагмонімів як особливої підсистеми онімної лексики. Назви товарів є символами певного стилю життя й засобом самовираження споживачів, оскільки побутує думка, що їх вибір сигналізує щось важливе про них як особистостей. Варто зауважити, що в процесі створення й функціонування прагмонімів важливу роль відіграють ще й історичні, соціально-економічні чинники, які впливають на вибір назви, на спосіб її творення. Вони є носіями предметно-логічної, естетичної, емоційно-оцінної інформації, яка більшою чи меншою мірою реалізується залежно від наміру виробника товару.
Термін «прагмонім» був запропонований З. П. Комоловою, яка включила до цього розряду лексики назви товарів [1, 15].
Прагмоніми мають деякі синоніми. Їх ще називають товаронімами, комерцонімами, прагматонімами, товарними знаками або торговою назвою. Термін «прагматонім» нам видається невдалим через саму структуру його побудови, яка невиправдано містить додатковий суфікс. Товарний знак є чітко законодавчо визначеним терміном, який лише частково перетинається з поняттям «прагмонім». Тому ми віддаємо перевагу терміну «прагмонім», під яким розуміємо назви окремих видів продукції, надані конкретними виробниками.
Власні назви поділяються на розряди, класи або групи залежно від типу об’єктів, що є носіями власних назв. Зрозуміло, що у різних дослідників кількість таких груп виявляється нетотожною. Хтось відносить, приміром, етноніми до власних назв і тим самим збільшує їх кількість, хтось уважає етноніми загальними назвами.
Прагмоніми ж часто плутають з хрестонімами. Концепції, що стосуються поняття хрематонімів, викликають суттєві дискусії.
Інші роботи з даної категорії: