Зразок роботи
ВСТУП
Соціальна філософія, як ключовий сегмент філософського дискурсу, має за мету розглядати стани та процеси життєдіяльності людей у суспільстві. Ця галузь, яка є неодмінною складовою філософії, спадково включає загальні риси цього виду знань, але одночасно виявляє свої власні особливості в об'єкті та предметі дослідження.
Соціальна філософія, як філософська дисципліна, також націлена на розуміння цілісності та загальності. Проте ця наміреність в соціальній філософії реалізується виключно в межах вивчення суспільства людей. Важливо враховувати, що соціальна філософія не відмовляється ані від аналізу загальних закономірностей буття, які виявляються у суспільному житті людей, ані від вивчення специфічних законів її розвитку, що можуть відрізнятися від інших сфер існування. Це означає, що соціальна філософія вирізняється серед інших розділів філософії та галузей суспільствознавства тим, що вона розглядає загальні відносини соціального буття, розглядаючи історично однорідну унікальність суспільного життя як одну з підсистем світу, яка займає своє специфічне місце.
Соціальна філософія не лише аналізує відносини та зв'язки суспільства з іншими сферами навколишнього середовища та охоплює реальність життя людей, розглядаючи загальні проблеми буття природи і людини. Вона також досліджує специфічні закономірності виявлення суспільної діяльності людей, які є характерними саме для неї як особливої форми існування світу в цілому. Це свідчить про те, що соціальна філософія пропонує інтегральний погляд на світ буття людей в його цілому, який недоступний іншим формам знань про суспільство.
Отже, об'єктом вивчення соціальної філософії є не весь світ, універсум у його цілісності та безмежності змін природи, буття і мислення загалом, а лише суспільство як спосіб і результат взаємодії людей один з одним і з навколишнім світом. Предметом соціальної філософії є постійно змінюючася реальність суспільного життя в єдності та розмаїтті всіх відносин людей, які взаємодіють за допомогою випадкових і закономірних причинно-наслідкових факторів. Таким чином, основна проблема соціальної філософії полягає в розгляді того, що представляє собою суспільство, або, іншими словами, яка його природа (підстави) та закономірності існування і розвитку.