Наука та філософія в Стародавній Греції в класичний період (ID:1125489)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. ПЕРЕДУМОВИ ВИНИКНЕННЯ ФІЛОСОФІЇ ТА НАУКИ В ГРЕЦІЇ 5
РОЗДІЛ 2. РОЗВИТОК ФІЛОСОФІЇ І НАУКИ У СТАРОДАВНІЙ ГРЕЦІЇ КЛАСИЧНОГО ПЕРІОДУ 13
2.1. Філософські погляди Сократа 24
2.2. Об'єктивний ідеалізм Платона 27
2.3. Систематизація філософського знання Аристотелем 30
ВИСНОВКИ 34
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 36
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність даного дослідження визначається істотними змінами, які відбулися в духовному житті українського народу за останні роки. Наша суспільна спільнота перейшла до освоєння багатства духовної культури сучасної цивілізації. Переконання в єдино правильному світогляді та відношенні до світу, яке було загальнопоширеним недавно, зараз змінюється. Усвідомлення того, що існує безліч філософських поглядів, різних за своєю суттю, дає нам зрозуміти, що кожен з цих поглядів має право на існування та є самодостатнім і цінним.
Плюралізм, рівноправність різних точок зору та різноманітність думок є найкращим способом розуміння реальності. Ніхто не володіє монополією на істину або на єдиний правильний світогляд. Це може викликати деяку невпевненість у тих, хто шукає впевненості і однозначних відповідей. Але філософія надихає особистість на постійний пошук способів самореалізації, які були б гідними людини. Це складна задача, і вивчення філософії, ознайомлення з різними напрямками та течіями, сприяє цьому пошуку.
Вивчення філософії допомагає не лише підвищити загальну культуру особистості, але також розвиває навики критичного мислення та вчить мистецтву жити, не втрачаючи власної ідентичності і гідності.
Головною метою вивчення курсу філософії є підготовка висококваліфікованих фахівців нового покоління, які поєднують в собі фундаментальну професійну підготовку з сучасним світоглядом, плюралістичним мисленням та високою методологічною культурою творчої діяльності. Цей навчально-методичний посібник призначений для допомоги студентам в орієнтації в сучасній філософській проблематиці, визначенні шляхів розуміння основних аспектів та вибору літератури для кожної з тем курсу.
Таким чином, вибір теми мого дослідження обумовлений необхідністю розібратися у різноманітному спектрі концепцій та досягти сучасного розуміння фундаментальних питань людського існування та світогляду, що представлені філософами Сократом, Аристотелем, Платоном та іншими представниками класичного періоду Стародавньої Греції.
Виходячи з мети дослідження, переді мною постають наступні завдання:
1. Проаналізувати наукову літературу з цього питання.
2. Провести аналіз діяльності великих філософів та науковців Стародавньої Греції.
Інші роботи з даної категорії: