Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження. Становлення і розвиток в Україні ринкової інфраструктури суттєво змінюють економічне, інформаційне і правове середовище функціонування підприємств, зміст їхньої фінансової діяльності.
В результаті таких змін, більшість українських підприємств виявилися не готові до ринкових перетворень, до нових фінансових умов. В першу чергу це пояснюється браком досвіду функціонування підприємств за ринкових умов, недостатнім рівнем підготовки спеціалістів, обізнаних із фінансовою діяльністю підприємств. За таких умов є об'єктивним процес занепаду більшості підприємств, погіршенням їхнього фінансового стану. Це в свою чергу призвело до погіршення фінансової системи в країні, оскільки фінанси підприємств є її головною основою.
В Україні відбувалися глибокі економічні зміни, обумовлені поверненням країни в русло загальних економічних процесів світового розвитку. Триває і до цього дня корінна перебудова колишнього механізму управління економікою, його заміна ринковими методами господарювання. Ринкова економіка, при усій різноманітності її моделей, відомих світовій практиці, характеризується тим, що є соціально орієнтованим господарством, що доповнюється державним регулюванням. Величезну роль як в самій структурі ринкових стосунків, так і в механізмі їх регулювання з боку держави грають фінанси. Вони - невід'ємна частина ринкових стосунків і одночасно, важливий інструмент реалізації державної політики. Ось чому сьогодні як ніколи важливо добре знати природу фінансів, глибоко розбиратися в умовах їх функціонування, бачити способи якнайповнішого їх використання на користь ефективного розвитку громадського виробництва.
Дослідженню фінансового забезпечення господарської діяльності підприємства приділяють увагу такі видатні науковці, як Балдинюк А.Г., Буряк П.Ю., Карпінський Б.А., Гончаров А.Б., І.О.Бланк, Крамаренко Г.О., Чорна О.Є., Терещенко О.О., Поддєрьогін А.М. та інші.
Мета курсової роботи: дослідження ефективності фінансового забезпечення господарської діяльності підприємства та розробка заходів щодо її підвищення.
Для досягнення поставленої головної мети процес дослідження розбивається на декілька етапів, на кожному з яких буде вирішуватися ряд завдань. До таких завдань даної роботи відносяться:
розкриття теоретичних аспектів аналізу ефективності фінансового-господарської діяльності підприємства;
проведення аналізу фінансово-господарської діяльності ПП «Євротранс-Логістик», а саме, аналіз структури майна підприємства та джерел його формування;
розробка шляхів підвищення ефективності фінансового забезпечення господарської діяльності.
Предметом дослідження в даній роботі є фінансово-господарська діяльність суб'єкта господарювання, а об'єктом - автотранспортне підприємство ПП «Євротранс-Логістик», що займається вантажоперевезеннями по Україні та по Європі.
Методи дослідження було використано: методи статистичного, фінансового аналізу.
Джерела інформації для проведення дослідження були: наукові публікації вітчизняних та зарубіжних авторів, матеріали фінансової звітності ПП «Євротранс-Логістик».
Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що запропоновані заходи дозволяють підприємству поліпшити фінансовий стан і покращити конкурентні позиції на ринку.