Фінансування капітальних вкладень аграрного підприємства (ID:1126167)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. НАУКОВО-ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЗДІЙСНЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ ВКЛАДЕНЬ 5
1.1. Сутність та особливості капітальних вкладень в АПК 5
1.2. Нормативно-правове регулювання фінансування капітальних вкладень 11
РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА СТАНУ ФІНАНСУВАННЯ КАПІТАЛЬНИХ ВКЛАДЕНЬ АГРАРНОГО ПІДПРИЄМСТВА 15
2.1. Організаційно-економічна характеристика діяльності підприємства 15
2.2. Аналіз фінансових ресурсів та капіталу 22
2.3. Дослідження складу, структури та ефективності капітальних інвестицій 30
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ФІНАНСУВАННЯ КАПІТАЛЬНИХ ВКЛАДЕНЬ АГРАРНОГО ПІДПРИЄМСТВА 32
ВИСНОВКИ 39
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ: 41
ДОДАТКИ 45
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. В умовах ринкової економіки однією з найважливіших проблем, що стоять перед будь-яким підприємством, є проблема залучення ресурсів під фінансування нових або підтримку вже наявних у неї інвестиційних проектів. Сучасні тенденції світового господарювання, висока міра зношеності устаткування промислових підприємств і необхідність впровадження нових технологій для підвищення конкурентоспроможності продукції, що випускається вітчизняними підприємствами, на світовому ринку визначають актуальність вибраної теми. Таким чином, важливим теоретичним та практичним аспектом структурного оновлення матеріально-технічної бази підприємств є дослідження основних джерел фінансування інвестиційної діяльності та пошук альтернативних шляхів їх залучення.
За останні роки в області фінансування капітальних вкладень відбулися істотні зміни. Насамперед змінилося співвідношення між централізованими і децентралізованими джерелами фінансування капітальних вкладень: частка централізованих різко зменшилася, а частка децентралізованих збільшилася. При переході на ринкові відносини це закономірне явище.[11, c. 209-214]
Якщо при плановій економіці централізовані джерела переважали, то з переходом на ринкові відносини ситуація різко змінилася. Це нормальний і природний процес, тому що у всіх країнах з розвинутою ринковою економікою у фінансуванні капітальних вкладень переважають приватні інвестиції, а не державні. Вважається, що в цьому випадку вони краще використовуються.
Змінюється і структура джерел фінансування капітальних вкладень. В останні роки спостерігається тенденція збільшення частки амортизаційних відрахувань, що в свою чергу пов'язано з кількаразовою переоцінкою основних виробничих фондів, а також з можливістю здійснення прискореної амортизації. Тут доречно відзначити, що в розвинутих країнах частка амортизаційних відрахувань у фінансуванні капітальних вкладень у корпораціях досягає 70-85%.
Питання фінансування інвестиційної діяльності підприємств, досліджувалися багатьма вітчизняними і зарубіжними авторами.
Цій тематиці свої публікації присвячують Т.Майорова, Н.Дацій, С.Захарін, В.Баліцька, Д.Ванькович тощо.
Метою роботи є дослідження джерел фінансування інвестицій в основний капітал підприємств для прискорення їх технічного переозброєння. Відповідно до поставленої мети в ході подальшого дослідження ставиться завдання проаналізувати основні джерела фінансування інвестиційної діяльності, оцінити їх переваги і недоліки для підприємства та розробити пропозиції щодо альтернативних шляхів їх залучення, що в перспективі може значно прискорити процес оновлення застарілих основних виробничих фондів підприємств.
Важливість та необхідність якнайскорішого вирішення вказаних питань для досягнення зазначеної мети ставляться наступні завдання:
1. дати характеристику економічної сутності капітальних інвестицій у відтворенні основних засобів сільськогосподарського підприємства;
2. дослідити і проаналізувати капітальні інвестиції на прикладі ФГ «Гуліна Володимира Анатолійовича»;
3. знайти основні шляхи підвищення ефективності діяльності капітальних інвестицій для ФГ «Гуліна Володимира Анатолійовича».
Об’єктом дослідження є ФГ «Гуліна Володимира Анатолійовича».
Предметом дослідження є теоретичні та практичні методики оцінки кредитоздатності які дають змогу оцінити поточний фінансовий стан сільськогосподарських підприємства та його найближчу перспективу.
Методи дослідження. В курсовій роботі були використанні наступні методи: метода порівняння, розрахунок, метод вимірювання, аналіз.
Інші роботи з даної категорії: