Система кредитного ризику комерційного банку ВАТ «Замінбанк» (ID:1129223)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. 5
АНАЛІЗ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВАТ «ЗАМІНБАНК» 5
1.1. Аналіз організаційно-правових основ функціонування 5
ВАТ «Замінбанк» 5
1.2. Маркетингова діяльність ВАТ «Замінбанк» 6
1.3. Організація управління на ВАТ «Замінбанк» 15
1.4. Трудові ресурси та управління персоналом на ВАТ «Замінбанк» 20
1.5. Фінансові показники діяльності ВАТ «Замінбанк» 25
1.6. Структурний аналіз фінансової звітності ВАТ «Замінбанк» 32
1.8. Коефіцієнтний аналіз діяльності ВАТ «Замінбанк» 38
1.9. Прогнозні показники діяльності ВАТ «Замінбанк» 41
РОЗДІЛ II. 49
ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ. ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ КОМЕРЦІЙНИМИ РИЗИКАМИ ВАТ «ЗАМІНБАНК» 49
2.1. Теоретичні основи управління ризиками ВАТ «Замінбанк» 49
2.2. Особливості управління комерційними ризиками ВАТ «Замінбанк» 58
ВИСНОВКИ 69
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 72
Зразок роботи
ВСТУП
Економіка світу кінця двадцятого сторіччя поставила перед кожним суб'єктом підприємницької діяльності низку нових завдань. Серед найголовніших - управління ризиками. Їх поява обумовлена специфікою та особливостями ринкового механізму, зокрема, свободою дій, яка надається кожному суб'єкту господарювання.
Але слід зауважити, що банківська система держави, як і інші сфери економічної діяльності держави, перебувають в умовах, які суттєво відрізняються від умов у переважній більшості розвинутих країн своєю складністю. Це зумовлено дією різноманітних факторів: затяжною економічною кризою, незавершеністю нормативно-правової бази, відсутністю стабільних господарських зв'язків, що в свою чергу лише покращує грунт для загострення ризиків.
Поняття банку органічно пов'язане з поняттям ризику, бо банки виконують функцію перерозподілу ризиків фінансового ринку.
Банківські керівники у більшості випадків вирішують як головну не проблему отримання максимального прибутку від операцій, а проблему досягнення оптимального співвідношення між прибутковістю та ризикованістю операцій. Ризик є в кожній банківській операції.
Кредитний ризик визначається науковцями як внутрішній ризик в основній діяльності банку. Його суть полягає у вірогідності збитків від непогашення позичальником основної суми боргу та процентів за кредитом.
Проте невиконання боржником своїх зобов'язань перед банком не обмежується лише несплатою процентів і неповерненням позики. У цьому разі підривається репутація фінансово-кредитного інституту, тому що значний обсяг проблемних кредитів веде до загрози неплатоспроможності банку, яка відлякує потенційних вкладників і інвесторів. Підвищення втрат від позичкових операцій викликає відплив із банку кваліфікованих спеціалістів через зниження обсягу прибутку як джерела їхнього матеріального заохочення. Слід враховувати й необхідність для фінансово-кредитного закладу здійснювати додаткові витрати , пов’язані із стягненням проблемного кредиту, а також те, що певна частина банківського капіталу «мертвіє» в непродуктивних активах, що знижує доходність банку.
Практика відбувалась на базі ВАТ «Замінбанк».
Основною метою практики є розробка організаційно-методичних рекомендацій з удосконалювання управління кредитним ризиком ВАТ «Замінбанку».
Виходячи з мети я поставив перед собою наступні завдання:
Поставлена мета обумовила необхідність вирішення ряду взаємозалежних завдань:
розкрити економічну сутність такого поняття як „кредитний ризик”
виявити проблемні місця у системі захисту від кредитного ризику в досліджуваній банківській установі;
напрацювати рекомендації щодо удосконалювання системи захисту від кредитного ризику в досліджуваній банківській установі.
У ході дослідження використовувалися загальнонаукові методи, методи порівнянь, угруповань, спостереження, обстеження, комплексної оцінки, аналітичні процедури й ін.
Інші роботи з даної категорії: