Зміст
Вступ
1. Теоретичні аспекти довірчого управління фінансовими активами
2. Довірче управління фінансовими активами: вітчизняний досвід
3. Шляхи вдосконалення довірчого управління фінансовими активами в Україні
Висновок
Список використаної літератури
Діяльність з управління активами — діяльність, що здійснюється за винагороду компанією з управління активами на підставі відповідного договору про управління активами, які належать інвесторам на праві власності і ця діяльність є надзвичайно важливою.
Довірче управління активами – це процес управління грошима або цінними паперами, які клієнт передає професійному керівникові. Такий спосіб інвестування переважніший через те, що дозволяє уникнути характерних для самостійного управління незручностей: необхідності створення складної інфраструктури і пов'язаних з цим високих витрат.
Метою довірчого управління фінансовими активами є забезпечення приросту їх вартості при вибраному рівні риски довірених клієнтом засобів. Розміщення засобів здійснюється компанією виключно відповідно до схваленої клієнтом інвестиційної декларації, виходячи з принципів надійності, збереження, ліквідності, прибутковості і диверсифікації.
Виходячи з викладеного, представляється сумнівною з теоретичної точки зору можливість використання довірчої власності в континентальній системі має рацію. Ймовірно, варто звернути більшу увагу на довірче управління, яке активно дискутується в світлі розробки проекту Закону «Про довірче управління фінансовими активами». У будь-якому випадку договірні відносини управління не повинні припускати виникнення довірчої власності керівника, оскільки згодом це може стати потенційним предметом для судових розглядів.
Тому в питанні управління фінансовими активами необхіден перегляд і удосконалення нормативно – правової бази з даного питання.
Вирішення всіх виявлених проблем розвитку індивідуального довірчого управління вимагає не тільки грамотної ефективної стратегії, але і значних ресурсів, як державних, так і приватних. Тому в ситуації, що склалася, першочерговим завданням довірчого керівника є здійснення професійного підходу до управління активами клієнтів. У це поняття входить, перш за все, економічно і математично обумовлені методи ухвалення рішень на фондовому ринку.
Має минути певний час, перш ніж цей західний сервіс буде широкодоступний в Україні. Проте вже сьогодні банківські закони України надають унікальний набір можливостей для клієнтів, які шукають способи урізноманітнити й захистити своє багатство. Якщо ви ще не зустріли приватного банкіра вашої мрії і хочете пережити нинішнє лихоліття з мінімальними для себе втратами, є кілька речей, які варто зробити. Будь-який клієнт, навіть із невеликою власністю, має усвідомити для себе три моменти: визначити свій нинішній стан, визначити цілі, яких він прагне досягти, і створити план дій на шляху до мети. Після таких дій ви зрозумієте, в якому стані перебуває ваш капітал, чого ви насправді хочете, а також перед вами почне вимальовуватися план реального досягнення цього.