Зміст
Вступ
1. Ідентифікація обраної корпорації як транснаціональної
2. Огляд масштабів і напрямів діяльності обраної ТНК на світових ринках
3. Детальна характеристика одного з напрямів функціонування ТНК (виробнича діяльність, фінанси, маркетинг, бухгалтерський облік, управління кадрами тощо)
4. Організаційна структура ТНК, форми присутності на зарубіжних ринках
5. Причини виходу даної ТНК на український ринок
6. Місце даної ТНК у структурі українського ринку та її роль у розвитку вітчизняної соціальної та економічної сфери
7. Проблеми взаємин даної ТНК із урядовими структурами України
8. Напрямки подолання суперечностей та протиріч у взаєминах ТНК-Україна
Висновки
Перелік використаних джерел
Однією з ключових характеристик сучасного розвитку світогосподарських процесів є транснаціоналізація. Вона розгортається переважно на двох рівнях: на рівні інтеграції національних економічних комплексів і на рівні комерційного середовища. Обидва рівні взаємопов'язані й зумовлюють один одного. З одного боку, транснаціоналізація на рівні відтворювальних комплексів країн має своїм результатом створення нових ринкових систем, ширших можливостей для розвитку великомасштабного спеціалізованого виробництва, що становить об'єктивні передумови розвитку міжнародного бізнесу та концентрації капіталів у рамках підприємницьких утворень. З іншого боку, транснаціоналізація за участю комерційних структур є економічним механізмом, який визначає нові пріоритети суспільного відтворення, цілі міжнародної політики держав, особливості й динаміку інтернаціоналізації господарського життя.
Сучасні складні процеси і тенденції ринково-підприємницької діяльності можна охарактеризувати як усе відчутніші в кількісному співвідношенні етноцентричних і геоцентричних фірм, компаній, а також у якісних показниках їх господарської діяльності.
Такі компанії виступають на ринковій арені не лише як підприємницькі структури. Вони виконують суспільно регулюючі функції, які є наслідком їх впливу на перерозподіл виробленого у світовому масштабі продукту. Порівняно з іншими підприємницькими структурами на базовому рівні економічного життя геоцентричні компанії уособлюють найбільш повне матеріальне втілення ідей і цілей інтернаціонального усуспільнення у виробничій сфері, підвищення комерційної ефективності міжнародної економічної діяльності, передусім за рахунок структурної оптимізації відтворювального процесу.