Міжнародні платіжні системи в Україні (ID:366286)
Зміст
ВСТУП……………………………………….…………….……………..………3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПЛАТІЖНИХ СИСТЕМ ………..……………………………….………….……………………5
РОЗДІЛ 2. ФУНКЦІОНУВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ПЛАТІЖНИХ СИСТЕМ В УКРАЇНІ …………………….……………….…………………….9
2.1. Правила та процедури діяльності міжнародних платіжних систем в Україні …..…………………………….………………….……….…….…..9
2.2. Розвиток платіжної інфраструктури з використанням міжнародних систем інтернет-розрахунків…………………………………………...…17
ВИСНОВКИ……………………………………………………..…….………..25
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………..……...….…….….……28
Зразок роботи
Важко уявити сучасний світ без використання платіжних систем, адже вони є елементом грошової системи нашого світу і забезпечують швидкі та зручні способи оплати, чим підвищують грошовий оборот в країні.
Розвиток та поточна діяльність міжнародних платіжних систем тісно повязана з банківськими установами, адже більшість небанківських платіжних систем надають свою послуги населенню саме через банки. Це повязано із законодавством та розгалуженою системою банків в нашій країні, що дозволяє платіжній системі територіально покривати всі регіони країни.
Такий принцип роботи платіжних систем характерний не тільки Україні, а у більшості країн Європи, в той же час в країнах Азії платіжні системи частіше співпрацюють з операторами мобільного зв'язку, а в США – з спеціалізованими небанківськими установами.
В Україні представлені всі можливі види міжнародних та національних платіжних систем:
• системи термінових грошових переказів;
• карткові платіжні системи;
• міжбанківські платіжні системи;
• платіжні системи на основі електронних грошей;
• термінальні платіжні системи;
• спеціалізовані платіжні системи.
Окрім вище перелічений, популярності набувають віртуальні гроші та СМС-платежі. Їх особливістю є те, що вони не регулюються державними органами у зв'язку з відсутністю відповідного законодавства на даному етапі. У будь-якому разі, кожен вид платіжних систем має свої унікальні характеристики та сферу застосування.
Сучасний світ вимагає обов'язкової наявності в країні системи RTGS (англ. real-timegrosssettlement - валові розрахунки в реальному часі). Адже вона сприяє підвищенню ефективності фінансового ринку, загального стану національної економіки та формує сприятливий інвестиційний клімат. Цей факт підтверджує різке зростання за останні десятиліття кількості платіжних систем. В 1985 році тільки в трьох центральних банках була введена в експлуатацію система RTGS, а станом на сьогодні, вона впроваджена більш ніж у 130 країнах світу. Окрім того, Європейський центральний банк зробив наявність систем RTGS обов'язковою умовою для країн Європейського Союзу.
Розглядаючи детальніше види платіжних систем в Україні можна побачити, що найбільш поширеними є карткові платіжні системи. Пластикова картка – це загальний термін, яким називають всі види банківських платіжних карт. Тобто, це ключ клієнта до його рахунку, який дозволяє йому розрахуватись за товар чи послугу безготівковим шляхом або отримати свої гроші, які зберігаються у банку.
Ринок пластикових карт національних платіжних систем є не надто розвиненим, саме тому міжнародні платіжні організації заповнили його. Розвиток міжнародних платіжних систем в Україні почався з 1996 року, коли ПРИВАТБАНК випустив першу вітчизняну картку міжнародної системи VISA International. Повноправними членами міжнародних платіжних систем українські банки стали з 1997 року. Динаміка цього виду послуг перевершила найсміливіші очікування.
На сьогоднішній день в Україні працює 4 міжнародні платіжна карткові системи (табл.2.1).
Інші роботи з даної категорії: