Управління ризиком ліквідності як ресурсом (ID:656019)
Зміст
Вступ
1. Основні поняття
2. Класифікація ризиків
3. Поняття управління ризиками та загальні принципи аналізу ризиків
4. Основні завдання при контролі ризиків
5. Способи оптимізації ризиків
6. Організаційне забезпечення процесу управління ризиками
Висновок
Список використаних джерел
Зразок роботи
Вступ
Нині управління ризиками стає найважливішим інструментом стратегічного планування у банківському секторі. Оскільки ризики впливають на прибутковість, розвинутий ризик-менеджмент має забезпечувати певну стабільність фінансових показників і підвищувати вартість кредитної установи. Здатність банку обмежувати непередбачені втрати підвищує довіру до нього з боку інвесторів і клієнтів.
Безумовно, ризики, що виникають у корпоративній практиці, можуть негативно вплинути на грошові потоки банку та викликати нестачу капіталу. Кредитні організації, що потрапили в скрутне фінансове становище, можуть зітнутися зі зниженням кредитного рейтингу, збільшенням вартості запозичення й іншими перешкодами у залученні коштів.
Управління ризиком являє собою багатоступінчастий процес, який має своєю метою зменшити або компенсувати збитки при настанні несприятливих подій. Управління ризиками - процес, за допомогою якого виявляються (ідентифікуються) ризики, проводиться оцінка їх рівня, здійснюється моніторинг та контроль ризиків, а також враховуються взаємозв'язки між різними категоріями ризиків.
Основні завдання при організації контролю ризиків зводяться до наступних:
- забезпечення системи внутрішнього контролю за ризиками;
Основними способами зниження ризиків є страхування, резервування, хеджування, розподіл, диверсифікація, мінімізація (управління активами та пасивами) та уникнення (відмова від операції). Можуть використовуватися різні способи захисту від численних ризиків, серед яких можливо відокремити:
1. Зовнішні методи оптимізації (значно знижують рівень прибутковості проекту):
• Розподіл ризику - перекладення деякої частини ризику на іншого суб'єкта, який здатний забезпечити зниження ризику (прикладом може бути отримання різного роду гарантій ).
Висновок
Будь-якій кредитній організації, яка думає про своє майбутнє, вже сьогодні необхідно вибрати ту модель системи управління ризиками, яка найоптимальніше вирішує поставлені акціонерами завдання.
В умовах становлення сучасного ринкового господарства України роль системи ризик-менеджменту зростає до стратегічної. Умовно розвиток корпоративного управління в банку можна розділити на два етапи. На першому основний акцент робиться на оцінці ризиків поточної діяльності.
Інші роботи з даної категорії: