Соціальний захист населення та його фінансове забезпечення (ID:876023)
Зміст
Вступ
1 Теоретичні основи соціального захисту населення: сутність, форми, основні складові
2 Фінансове забезпечення соціального захисту населення: джерела та проблеми
3 Шляхи удосконалення фінансового забезпечення соціального захисту населення в умовах сучасних викликів
Висновки
Список використаної літератури
Зразок роботи
ВСТУП
Система соціального захисту населення посідає провідну роль в економічній системі держави, щодо забезпеченння та гарантування добробуту громадян країни, особливо це стосується незахищених верств населення, тобто є найменш захищеними від дії різного роду соціальних ризиків і загроз. Крім того, соціальний захист та забезпечення населення в величезній мірі залежить та зумовлюється напрямами та рівнем розвитку державної соціальної політики, зокрема ефективністю її фінансового забезпечення. Так як існують нові виклики і обмежені фінансові можливості держави, то виникає потреба в розробці нових та дієвих підходів та напрямів залучення фінансових джерел для забезпечення стабільного та ефективного функціонування системи соціального захисту та забезпечення населення, з метою реалізації найважливіших суспільних потреб.
Враховуючи всі фактори та обставини які виникли в Україні в теперішній час, то реалізація ефективної соціальної політики та розбудова сситеми соціального захисту й соціального забезпечення належить до одних з пріоритетних завдань національного, суспільного, культурного і духовного відродження та зумовлює необхідність участі держави у врегулюванні фінансового забезпечення. Тому пріоритетним завданням стає перегляд вироблених ідей щодо державного фінансування соціального захисту та забезпечення і перехід на нові форми й способи фінансового забезпечення, які дозволяють ефективно реалізувати соціальну підтримку й соціальну допомогу у відповідності до кращих світових практик, забезпечуючи гідні умови життєдіяльності й рівень матеріального забезпечення громадян.
Для досягнення поставленої у роботі визначено такі завдання:
– розкрити теоретичні основи соціального захисту населення;
– дослідити основні види, форми та складові елкменти системи соціального захисту;
– проаналізувати механізм фінансового забезпечення системи соціального захисту;
– визначити існуючі та можливі нові джерела фінансування соціального захисту та соціального забезпечення;
– провести аналіз сучасного стану фінансування соціального захисту населення;
– обґрунтувати основні шляхи вдосконалення механізму фінансового забезпечення системи соціального захисту в умовах сучасних викликів.
Об’єктом дослідження є система соціального захисту населення та механізм фінансового забезпечення в Україні.
Предметом дослідження є теоретичні та практичні аспекти функціонування системи соціального захисту населення в Україні.
Методи дослідження. У процесі дослідження використані загальні методи наукового пізнання, а саме: аналіз, синтез, теоретичне узагальнення, прогнозування, аналітичний метод, групування, узагальнення, графічний аналіз, порівняння.
Інформаційно-фактологічною базою дослідження є Конституція України, законодавчі акти й нормативно-правові документи України, аналітичні матеріали Міністерства соціальної політики України, статистичні дані Державного управлінння статистики, фінансова звітність Міністерства фінансів України, дисертаційні дослідження науковців, монографічні дослідження, наукові статті, матеріали науково-практичних конференцій, навчальна література, що стосуються питань соціального захисту та соціального забезпечення та механізмів його фінансуванняа, а також монографії та інші праці вітчизняних і зарубіжних авторів з проблематики дослідження.
Курсова робота складається зі вступу, основної частини, висновків та списку використаних джерел. Курсова робота викладена на 30 сторінках, містить 2 рисунка, 2 таблиці. Список використаних джерел налічує 21 найменування.
Інші роботи з даної категорії: