Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. За останні десятиліття світова економіка пережила революцію в галузі фінансових технологій, внаслідок якої виникли криптовалютні активи. Криптовалюти, такі як Bitcoin, Ethereum, та інші, стали серйозним конкурентом для традиційних фінансових інструментів, таких як валюти, акції та облігації. Вони представляють собою цифрові або віртуальні активи, які використовують технологію блокчейн для забезпечення безпеки, анонімності та децентралізації.
Криптовалюти викликали великий інтерес як серед інвесторів, так і серед дослідників, адже вони мають потенціал змінити ландшафт фінансового ринку, прискорити трансакції, знизити витрати на глобальному рівні і забезпечити нові можливості для фінансової інклюзії.
Однак, криптовалютні активи також викликають сумніви та ризики. Вони пов’язані зі змінними курсами, високою волатильністю, можливими шахрайствами та використанням для нелегальних дій через анонімність транзакцій.
Таким чином дослідження криптовалютних активів як фінансового інструменту є важливим і актуальним завданням для вивчення впливу криптовалют на глобальну економіку, аналізу їх переваг та недоліків, виявлення способів регулювання та захисту інвесторів, а також вивчення потенційних перспектив розвитку цього нового фінансового інструменту. Знання та розуміння криптовалют можуть допомогти інвесторам, фінансовим установам, а також урядам розвивати належні стратегії для забезпечення стабільного та стійкого фінансового середовища.
Стан і ступінь розробки проблеми в спеціальній літературі. Дослідженням криптовалютних активів саме як перспективного фінансового інструменту займались як вітчизняні так і зарубіжні вчені. До них відносяться: Белінська Я. В., Бруханський Р. Ф., Власюк К.Р., Дерун І. А., Дученко М. М., Карчева Г. Т., Кичко А.М., Лук’янчук Р. В., Макарчук І. М, Макурін А. А., Монастирський М. А., Москальов А. А., Некіт К.Г., Петрук О. М., Семеген І. Б., Яцик Т. В., та інші.
Незважаючи на це, питання криптовалютних активів постійно вимагає вивчення через динамічність даного сектора та його адаптування до мінливих умов глобалізаційного соціально-економічного середовища.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає у вивченні та аналізі сутності криптовалютних активів як фінансового інструменту, оцінці сучасного стану криптовалютних активів на фінансовому ринку та визначенні перспективних напрямів їх формування на основі аналізу зарубіжного досвіду.
Для виконання поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
- визначити сутність криптовалютних активів як фінансового інструменту;
- дослідити особливості розвитку криптовалютного ринку;
- здійснити аналітичний огляд криптовалютного ринку;
- проаналізувати сучасні тенденції розвитку криптовалют на фінансовому ринку;
- розглянути перспективні напрями формування криптовалютних активів на основі вивчення зарубіжного досвіду.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є сукупність економічних відносин, які впливають на формування криптовалютних активів як фінансового інструменту.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є криптовалютні активи як фінансовий інструмент.
Методи дослідження. У кваліфікаційні роботі використано наступні загальнонаукові і спеціальні методи наукових досліджень: аналізу та синтезу, логічного узагальнення, морфологічний метод (дослідження теоретичних аспектів криптовалютних активів); графічний і табличний методи, а також методи стратегічного конкурентного аналізу, (аналітичний огляд криптовалютного ринку); метод аналізу та синтезу (при вивченні перспективних напрямів формування криптовалютних активів на основі вивчення зарубіжного досвіду).
База досліджень. Національний банк України (офіційний сайт), Міністерство цифрової трансформації України (офіційний сайт), IBINEX та Chainalysis тощо.
Інформаційна база дослідження. Для проведення дослідження були використані нормативна та законодавча база, міжнародні акти (Директиви ЄС та Рекомендації EBA), офіційні статистичні дані, навчально-наукові джерела і періодичні науково-фахові видання, звіти із дослідження криптовалютного ринку тощо.
Науково-практична значимість одержаних результатів. Науково-практична значимість дослідження полягає у розкритті глибоких аспектів функціонування криптовалютних активів, з’ясуванні їхнього впливу на фінансовий ринок та економіку, а також визначити можливості та виклики для розвитку цього нового фінансового інструменту в майбутньому.
Структура кваліфікаційної роботи. Кваліфікаційна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків до розділів, загальних висновків, списку використаних джерел і додатків. Робота містить 11 таблиць, 19 рисунків, 1 додаток. Список використаних джерел містить 60 найменувань.