Зразок роботи
Актуальність магістерської роботи полягає у тому, що ризик є невід’ємною складовою будь-яких економічних процесів. Це пов’язано з тим, що у загальному ризик може бути і як ознакою невизначеної ситуації у навколишньому середовищі, так і необхідністю вибору певного напрямку щодо досягнення поставлених цілей. Будь-яка діяльність суб’єктів господарювання пов’язана з великою кількістю саме фінансових ризиків. Вони можуть змінюватися в залежності від економічної ситуації в країні, кон’юнктури фінансового ринку, розширення сфери фінансових відносин. Тому будь-яке підприємство, незалежно від виду своєї діяльності, організаційно правової форми і термінів існування на ринку, повинне постійно аналізувати, контролювати та шукати оптимальних рішень у сфері управління фінансовими ризиками. Звідси важливим є питання вдосконалення теоретико-методичного інструментарію протидії і управління фінансовими ризиками на рівні суб'єктів господарювання.
Теоретичні основи фінансових ризиків суб’єктів господарювання та управління ними представлені у роботах таких вітчизняних та зарубіжних вчених як: І.А. Бланк, Л.І. Донець, І.Ю. Івченко, І.М. Посохов, О.В. Яришко, Т.В. Момот, В.О. Безугла, Ю.О. Тараруєв, М.В. Кадничанський, І.Г. Чалий, Л.О. Коваленко, Е.І. Рау, О.О. Горова, О.А. Зоріна, М.І. Диба, І.Т. Балабанов, В.В. Вітлінський, П.І. Верчено, О.В. Піскунова, Л.О. Примостка, Т. Коупленд, М. Міллер, К. Редхед, Д. Хедрікс.
Проте існування наукових розробок у сфері управління фінансовими ризиками, аналізу та визначенні фінансових ризиків суб’єктів господарювання недостатньо для сучасного стану економіки в країні. Необхідно шукати нові підходи до методик оцінки та управління фінансових ризиків, розробляти нові ефективніші системи управління, щоб ними могли скористатися вітчизняні підприємства у сьогоденні. Також треба звернути більше уваги на заходи, які зможуть забезпечити потенційну стійкість до фінансових ризиків шляхом можливого поглинання або передачі ймовірнісних негативних наслідків іншим фінансовим установам або організаціям.
Отже, актуальність проблеми, недостатні наукові дослідження у цій сфері і практична значущість проблеми зумовили вибір теми магістерської роботи, її мету, завдання, об'єкт і предмет дослідження.
Метою магістерської роботи є дослідження теоретичних підходів та розробка практичних рекомендацій щодо вдосконалення системи управління фінансовими ризиками суб’єктів господарювання.
Для розкриття теми магістерської роботи поставлені такі завдання:
визначення економічної сутності фінансових ризиків, їх функції та причини виникнення;
класифікація фінансових ризиків за основними їх ознаками та охарактеризувати їх окремі види;
розглянути методи оцінки та методи управління фінансовими ризиками на підприємстві;
проаналізувати фінансовий стан сільськогосподарського підприємства та виявити його сильні та слабкі сторони;
дати оцінку фінансових ризиків досліджуваного підприємства за різними моделями;
розробити шляхи покращення фінансово-господарської діяльності підприємства;
розглянути механізми нейтралізації фінансових ризиків та їх особливості;
розробити систему управління фінансовими ризиками суб’єкта господарювання та оптимізувати її.