Фінансовий механізм підприємства 2. Причини та фактори фінансової кризи на підприємстві (ID:158210)
Зміст
Зміст
1. Фінансовий механізм підприємства
2. Причини та фактори фінансової кризи на підприємстві
Список використаної літератури
Зразок роботи
Фінансовий механізм підприємства
У господарській практиці фінанси промислових підприємств здійснюють свої функції переважно через фінансовий механізм, під яким розуміється оформлена законодавчими й нормативними актами взаємо-залежна система заходів, спрямованих на використання об'єктивно існуючих грошових відносин для досягнення цілей діяльності підприємства [1].
Таким чином, якщо фінанси - об'єктивна економічна категорія, що відображає об'єктивно існуючі грошові відносини, то фінансовий механізм - це система управління фінансами, або спосіб впливу на фінансові відносини через фінансові важелі за допомогою фінансових методів [2].
Фінансовий механізм має дві взаємопов’язані сторони: суб'єктивну й об'єктивну. Об'єктивна сторона фінансового механізму виявляється в тому, що він будується відповідно до вимог об'єктивних економічних законів. З іншого боку, фінансовий механізм носить суб'єктивний характер, тому що встановлюється вищим менеджментом підприємства для вирішення завдань, що стоять перед ним на тому або іншому етапі розвитку [1, 3].
У спеціальній фінансовій літературі термін "фінансовий механізм" використовують досить часто, але трактування його економічної сутності науковцями є різним.
Г. Кірейцев [4] розглядає це поняття в контексті діяльності підприємницьких структур, він зазначає, що фінансовий механізм - це сукупність методів реалізації економічних інтересів шляхом фінансового впливу на соціально-економічний розвиток підприємства. Складовими фінансового механізму є: фінансове забезпечення; фінансове регулювання; система фінансових індикаторів і фінансових інструментів, які дають змогу оцінити цей вплив.
В. Опарін [5] розглядає поняття "фінансовий механізм" більш широко і зазначає, що фінансовий механізм - це сукупність фінансових методів і форм, інструментів та важелів впливу на соціально-економічний розвиток суспільства. Близьке
Інші роботи з даної категорії: