Фінансовий менеджмент (ID:221984)
Зміст
Тема: Аналіз структури капіталу підприємства
Зміст
Вступ
1. Теоретичні основи управління структурою капіталу підприємства.
1.1. Економічна сутність структури капіталу підприємства та підходи до її оптимізації.
1.2. Критерії та показники оцінки ефективності управління структурою капіталу підприємства.
2. Аналіз структури капіталу підприємства ПАТ «Оболонь».
2.1. Аналіз динаміки обсягу та структури капіталу підприємства ПАТ «Оболонь».
2.2. Оцінка ефективності управління структурою капіталу ПАТ «Оболонь».
3. Формування оптимальної структури капіталу ПАТ «Оболонь».
Висновки
Література
Додатки
Зразок роботи
1. Теоретичні основи управління структурою капіталу підприємства.
1.1.Економічна сутність структури капіталу підприємства та підходи до її оптимізації.
Якщо розглядати тлумачення капіталу з погляду різних економічних дисциплін, то можна помітити деяку неоднозначність. Для своїх цілей економісти відбивають поняття капіталу з двох сторін. З однієї сторони капітал підприємства характеризує загальну вартість засобів у грошовій, матеріальній і нематеріальній формах, інвестованих у формування його активів [1]. При цьому характеризується напрямок вкладення засобів. З іншого боку, якщо розглядати джерела фінансування, можна відзначити, що капітал – це можливість і сукупність форм мобілізації фінансових ресурсів для одержання прибутку.
..................
1.2. Критерії та показники оцінки ефективності управління структурою капіталу підприємства
пітал Як відомо, капітал знаходиться в постійному русі, переходячи з однієї стадії кругообігу в іншу. На першій стадії підприємство здобуває необхідні йому основні фонди, виробничі запаси, на другій - засоби в формі запасів поступають в виробництво, а частина використовується на оплату праці працівників, виплату податків, платежів по соціальному страхуванню і інші витрати. Закінчується ця стадія випуском готової продукції. На третій стадії готова продукція реалізується, і на рахунок підприємства надходять грошові кошти. Чим швидше капітал зробить кругообіг, тим більше продукції отримає і реалізує підприємство при одній і тій же сумі капіталу.
....................
2. Аналіз структури капіталу підприємства ПАТ «Оболонь»
2.1. Аналіз динаміки обсягу та структури капіталу підприємства ПАТ «Оболонь»
Публічне акціонерне товариство «Оболонь» (далі ПАТ «Оболонь») є єдиною українською пивоварною корпорацією, що входить до 30 найбільших пивоварних концернів світу.
Побудована за чеським проектом, пивоварня варила пиво, яке швидко набуло широкої популярності. У 1989 році «Оболонь» першою серед радянських підприємств розпочала експортні поставки хмільного напою до країн Європи та США. Пиво під торговою маркою «Оболонь» у всьому світі почали сприймати як традиційно українське пиво. Через чверть століття „Оболонь” перетворилася на знаний у світі бренд. Сьогодні люди на п’яти континентах асоціюють „Оболонь” з українським пивом №1.
............
ПАТ «Оболонь» має у складі своїх пасивів короткострокові зобов’язання – це борги, строк погашення яких не перевищує одного року. Коли настає строк платежу, у ПАТ «Оболонь» має бути достатньо грошей для сплати, але так як вони не відносяться до поняття «капітал», то при розрахунку середньозваженої вартості капіталу (WACC) (табл. 2.3., 2.4.) сукупна величина пасивів зменшиться, тобто з позиції розрахунку вартості капіталу беруться до уваги лише платні джерела фінансування.
Таблиця 2.3.
WACC на кінець 2013 року
.................
2.2. Оцінка ефективності управління структурою капіталу ПАТ «Оболонь»
Серед теоретичних основ управління формуванням капіталу однією з базових є теорія його структури. Це пов’язано з тим, що теоретична концепція структури капіталу формує підґрунтя для вибору низки стратегічних напрямків фінансового розвитку підприємства, що забезпечують зростання його ринкової вартості. Отже, ця теорія має достатньо широку сферу практичного застосування [5].
Поняття «структура капіталу» носить дискусійний .............
................
3. Формування оптимальної структури капіталу ПАТ «Оболонь»
В умовах ринкової економіки відбувається зміщення пріоритетів в об'єктах та цільових установах системи управління об'єктом господарювання. При вирішенні проблеми оптимізації вимагало врахування того, що зростання долі позичкового капіталу підвищує мінливість чистого грошового потоку, тобто збільшує фінансовий ризик і більш високе значення долі позичкового капіталу забезпечує зниження рентабельності власного капіталу підприємства, і знижує величину чистого прибутку, що отримується.
Тому формування оптимальної структури капіталу вимагає забезпечення найбільш ефективної пропорції між рентабельністю та фінансовою стійкістю підприємства, тобто максимізації його ринкової вартості [8].
.........
Інші роботи з даної категорії: