Зміст
Грошові потоки підприємства. Прогнозування грошових потоків. Аналіз грошових потоків. Взаємозалежність вхідних та вихідних грошових потоків. Операційний грошовий потік. Роль кожного виду діяльності підприємства у формуванні його сукупного грошового потоку. Основні методи розрахунку операційного грошового потоку. Приклади розрахунків
Задачі
1. Задача
При виданні позики повинна бути забезпечена реальна прибутковість операції, що визначається обліковою ставкою 8% річних. Кредит видається на півроку, за які передбачуваний індекс інфляції складе 1,12. Розрахувати значення облікової ставки, що компенсує втрати від інфляції.
2.Задача
Приватна фірма „Дельта” випускає 2500 годинників на місяць, реалізуючи їх за ціною 25,10 грн. Змінні витрати на одиницю продукції складають 18,50 грн. Постійні витрати підприємства – 7601 грн. Відділ маркетингу пропонує наступні заходи, що спрямовані на підвищення рентабельності виробництва:
1) Збільшити витрати на рекламу на 750 грн.
2) Зменшити ціну реалізації на 22,12 грн./шт.
Одночасно упровадження цих заходів за прогнозом відділу маркетингу дозволить збільшити обсяг реалізації на 35,3%.
Розрахувати суму прибутків (збитків) підприємства після проведення заходів.
3. Задача
Обсяг продажу становить 13 000 одиниць продукції, або 45 500 грн. Прибуток від реалізації продукції — 5 640 грн. Змінні витрати на одиницю продукції —1,5 грн. Розрахувати точку беззбитковості та обсяг продажу, який забезпечить підприємству прибуток у розмірі 25 000 грн. Визначити рентабельність продукції для базового обсягу продажу та обсягу продажу, який розраховується.
4. Задача
Маються наступні балансові дані виробничого підприємства „Схід”: основні активи 3,51 тис. грн., власні засоби 2,22 тис. грн., запаси сировини 0,401 тис. грн., незавершене виробництво 0,202 тис. грн., резерви 1,00 тис. грн., довгострокова заборгованість 2,00 тис. грн., короткострокова банківська заборгованість 1,00 тис. грн., запаси готової продукції 0,605 тис. грн., інші поточні активи 0,3 тис. грн.
Розрахувати:
1) власні обігові кошти;
2) поточні фінансові потреби ;
3) потенційний надлишок/дефіцит коштів.
4. Задача
На початок року дебіторська заборгованість за товари становила 1192 тис. грн., а на кінець року — 531 тис. грн. Відповідно загальна вартість оборотних активів підприємства становила 8680 тис. грн. та 6474 тис. грн. Обчислити коефіцієнти відволікання оборотних активів на початок та кінець звітного періоду. Виручка від реалізації продукції за звітний період становила — 28 744 тис. грн. Визначити кількість оборотів дебіторської заборгованості за звітний період.
5. Задача
Середньорічний залишок запасних частин у базовому періоді складав 100 тис. грн., середньорічна вартість обладнання, яке діяло у базисному періоді – 12 млн. грн. Маються надлишкові запчастини на 10 тис. грн. Середньорічна вартість діючого обладнання у поточному році складе 15 млн. грн. Визначити потребу в оборотних коштах по запчастинах.
6. Задача
Ефект комбінованого лівериджу визначено в розмірі 5,1. Заплановано збільшення обсягу продажу від 19 до 22 тис. грн. Визначити дохід на акцію за обсягу реалізації в 22 тис. грн., якщо вартість акції за обсягу продажу 19 тис. грн. дорівнювала 3 грн.
7.Задача
Вклади в однаковій сумі 100 гр. од. здійснюються на депозитний рахунок на початку кожного року під 5 % річних протягом п'яти років. Скільки грошей буде на рахунку наприкінці п'ятого року?
8. Задача
Вексель на суму 30 тис. грн. з терміном платежу 1 травня поточного року взято до обліку комерційним банком 1 лютого поточного року. Облікова ставка комерційного банку 30% річних. Необхідно визначити дисконтну суму векселя.
Список використаних джерел