Зразок роботи
Вступ
Ринок цінних паперів Великобританії є одним з найстаріших у світі і найбільшим в даний час за капіталізацією в Європі. Сучасну біржову мережу Великобританії складають шість фондових бірж, а точніше, регіональних підрозділів Лондонської фондової біржі, розташованих в центрах великих фінансових потоків країни: Лондон, Бірмінгем, Манчестер, Лідс, Белфаст і Глазго.На ринку цінних паперів Великобританії домінує Лондонська фондова біржа (London Stock Exchange – LSE). На сьогоднішній день це найбільша біржа в Європі і найбільш інтернаціональна біржа в світі, на яку припадає близько 50% всього обороту міжнародної торгівлі акціями.
Ринок акцій Лондонської фондової біржі підрозділяється на два сегменти: основний ринок (Main Market) і альтернативний ринок (Alternative Investment Market – AIM). Перший – призначений для великих процвітаючих компаній. Саме тут торгуються «блакитні фішки» британських корпорацій. Β рамках основного ринку виділяються два окремих сегмента: techMARK, де торгуються акції компаній, що спеціалізуються в області інноваційних технологій, і techMARK mediscience для акцій компаній, що представляють охорону здоров’я.
Особливістю обороту Лондонської фондової біржі є істотна частка (>50%) іноземних цінних паперів, зокрема акцій закордонних емітентів і єврооблігацій. Тому Лондон продовжує зберігати сьогодні роль великого міжнародного фінансового центру.
У Великобританії сформований керований ринок цінних паперів. Організаційні перетворення фондового ринку останніх десятиліть показують, що керівництво Великобританії створює, оптимізує все міцнішу нормативно-правову основу для функціонування фондового ринку, а також поступового переходу від того положення, коли фондовий ринок регулюється лише згідно традицій, що стосуються тих чи інших ситуацій, в яких всі напрямки діяльності та рішення не обговорюються, а приймаються лише на базі жорстко регламентованих законодавчих та інших правових документів. Головною особливістю ринку цінних паперів у Великобританії є те, що держава безпосередньо постійно приймає участь у цьому лише шляхом видання законів та їх оптимізації
Аналіз ринку цінних паперів Великобританії
Фондовий ринок Великобританії є найстарішим фондовим ринком світу і залишається найбільшим фондовим майданчиком Європи, незважаючи на події Brexit. Також фондовий ринок Великобританії має тісний зв’язок з фондовими майданчиками Європи.
Основним фондовим індексом Великобританії є FTSE 100. FTSE 100 – провідний фондовий індекс Лондонської фондової біржі, що включає в себе 100 компаній «Блакитних фішок». Загальна капіталізація індексу FTSE 100 представляє 80% всієї капіталізації Лондонської фондової біржі. Також для акцій, що входять до даного індексу існують суворі правила, такі як: торгівля на Лондонській фондовій біржі, приналежність до певної держави, акції повинні виражатися в євро або фунтах, мати високу ліквідність.
Лондонська фондова біржа (LSE) має ринкову капіталізацію в 3,76 трлн. дол. США. При цьому 12,4% акцій Великобританії належать фізичним особам, а 2,2 мільйони людей у Великобританії підписалися на рахунок ISA Stocks & Shares в 2019 році. Більшість акцій належать людям або підприємствам за кордоном - 53,7% [2].
Очікується, що наступні роки фондовий ринок Великобританії характеризуватиметься дохідністю в 8,8% на рік. Це пояснюється внеском економічного зростання в місцеві поточні ціни: 3,75%, прибутковість дивідендів: 4,64% та оцінка зворотна до середньої 0,37%[1].