Мотиваційна база сучасних англійських урбанонімів (ID:904960)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП. 3
РОЗДІЛ 1. ТОПОНІМИ ЯК ОСОБЛИВІ ОДИНИЦІ МОВИ. ЗВ'ЯЗОК ТОПОНІМІВ З КУЛЬТУРОЮ 5
1.1. Топоніми як частина ономастики, їх типи, джерела, походження 5
1.2. Топоніми як частина мовної системи 17
1.3. Стандартизація та переклад топонімів 25
РОЗДІЛ 2. ВИВЧЕННЯ СПОСОБІВ ПЕРЕКЛАДУ УРБАНОНІМІВ 34
2.1. Урбаноніми як лінгвістичне явище 34
2.2. Передача урбанонімів шляхом транслітерації 42
2.3. Передача урбанонімів методом калькування 44
2.4. Проблеми при перекладі урбанонімів 53
РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ АНГЛОМОВИЧНИХ УРБАНОНІМІВ НА ПРИКЛАДІ АМЕРИКАНСЬКИХ МІСТ 61
3.1. Семантичні особливості урбанонімів Лос-Анджелеса та Бостона 61
3.2. Структурні особливості урбанонімів Лос-Анджелеса та Бостона 68
ВИСНОВКИ 80
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 83
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження. Ця робота є дослідженням ономастичного матеріалу, в якому проводиться аналіз урбанонімів у англійській мові. Розвиток ономастики сьогодні характеризується освоєнням недосліджених областей ономастичного простору, однією з яких довго залишалася урбанонімія. На етапі розвитку суспільства місто виступає у ролі найважливішого центру сучасної людської культури як і соціальна і культурна реалія дедалі більше приваблює учених.
Актуальність цієї роботи полягає у недостатній вивченості урбанонімів як мовного явища. Дослідження внутрішньо-міських об'єктів давно цікавить лінгвістів, і зростає необхідність багатоаспектного дослідження урбанонімів у англійській мові.
Наукова новизна роботи загалом полягає у виборі урбанонімів як об'єкт дослідження, зокрема – у визначенні їхньої ролі в англійській мові. Виникли в науці 20 століття і урбаноніми, що функціонують в даний час, мають широкий інтерес і визначають актуальність даного дослідження. Ономастична наука широко досліджує урбаноніми, і це підтверджує її продуктивність.
Об'єктом дослідження є урбаноніми.
Предметом роботи є урбаноніми у англійській мові.
Метою роботи є дати комплексний аналіз урбанонімів на конкретному англомовному матеріалі.
Для досягнення поставленої в роботі мети є доцільним вирішити такі завдання:
1) вивчити наукову літературу з проблем дослідження;
2) коротко проаналізувати ономастичну науку як одну з головних галузей вивчення географічних назв;
3) вивчити власне ім'я та її роль у англійській мові
4) дослідити топоніміку та її зв'язок з урбанонімікою;
5) визначити роль і місце урбаноніму в топоніміку та ономастиці;
6) виявити функції урбанонімів у англійській мові;
8) дати етимологічну характеристику урбанонімічних систем англійської мови;
9) зібрати та класифікувати урбаноніми;
Матеріалом дослідження послужили урбаноніми, виділені методом суцільної вибірки. У доборі фактичного матеріалу в описах найменувань внутрішньо-міських об'єктів та його етимологічної характеристики були використані топонімічні словники Лос-Анджелеса та Бостона. Топонімічні словники служать для систематизації аналізу, розкриття сутності значень урбаноніма, та його прояснення.
Методологічною основою дослідження послужили праці вітчизняних вчених, таких як Ю.А. Карпенка, Е.М. Мурзаєв, В.А. Ніконов, Н.В. Подільська, А.В. Суперанська, В.Д. Бондалетов, А.А. Реформатський, Г.Д. Томахін, О.С. Ахманова, О.М. Трубачов, Є.М. Поспєлов, і навіть зарубіжних як А.Х. Гардінер, Г.В. Лейбніц, Р. Адріан, І.В. Гюббенет, Дж. Мілль.
Робота робить певний внесок у дослідження нагальних та своєчасних проблем урбанонімики і в цьому полягає її теоретична значимість. У роботі систематизуються знання про власне ім'я як важливої складової англійської мови, і навіть уточнюється значиме для цього дослідження поняття урбаноніма. Отримані висновки відкривають перспективи вивчення та подальшого розвитку теорії власного імені.
Практична цінність полягає у можливості використання матеріалів дослідження на заняттях, присвячених аналізу та інтерпретації тексту, а також у курсах з лексикології, стилістики та країнознавства.
Структура роботи. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновку та списку використаних джерел. Загальна кількість сторінок — 80. Загальна кількість використаних джерел — 80.
Інші роботи з даної категорії: