Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Управління є необхідною умовою розвитку суспільства, спільної праці людей для досягнення певних цілей у відповід¬них сферах і галузях діяльності. Адміністративне право України є самостійною галуззю права, за допомогою якої держава регулює однорідні суспільні відносини в сфері реалізації державної виконавчої влади. Предмет адміністративного права складає широкий комплекс суспільних відносин, які виникають у зв’язку з реалізацією функцій державної виконавчої влади. Адміністративне право як галузь публічного права покликане, насамперед, регулювати управлінські відносини в сфері реалізації публічної влади. У зв’язку з необхідністю реформування адміністративного права надзвичайно загострилась проблема визначення предмета регулювання цієї галузі системи українського права. Розв’язання даної проблеми традиційно пов’язується з теоретичною оцінкою обсягу поняття «державне управління», що за умов дії принципу поділу державної влади корелюється з поняттям «виконавча влада».Державне управління в широкому розумінні – це сукупність усіх видів діяльності усіх органів держави, тобто означає фактично всі форми реалізації державної влади в цілому.
Проблематиці відносин державного управління у вітчизняній правовій літературі присвячена досить велика кількість праць таких відомих науковців як: В. Б. Авер’янов, В. Б. Авер’янова, Б. П. Курашвілі, А. О. Дєгтяря,О.Ф. Андрійко, О. М. Бандурка, Ю.П. Битяк, В. М. Селіванов, В. Ф. Сіренко, B.В. Цвєтков та ін. Також теоретико-правові підходи, основні поняття та дефініції щодо відносин державного управління досліджувалися вченими радянського періоду – C. С. Алексєєвим, К. К. Афанасьєвим, Ю. О. Тихомировим, Л. С. Явищем, а також зарубіжними вченими нинішнього періоду – Г. В. Атаманчуком, Д. М. Бахрахом, I. Л. Бачилом, Б. П. Курашвілі та іншими.
Завдяки доробку цих вчених були розроблені теоретико-методологічні принципи, методи та процедури забезпечення діяльності державного управління та виконавчої влади в Україні. Разом з тим, як в теорії так і практиці державотворення залишаються неврегульованими та потребують додаткового дослідження деякі положення цієї проблематики.
Адміністративне право базується на положеннях Конституції України, нормативних актах Президента, Верховної Ради та Уряду України, актах органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, інших державних структур.
Мета і завдання. Мета курсової роботи полягає в тому, щоб на основі комплексного аналізу теоретико-методологічних засад, нормативних основ розкрити поняття державного управління, його основних ознак та принципів.
Відповідно до визначеної мети в курсовій роботі необхідним є висвітлення наступних питань:
розкриття сутності понять «управління», «державне управління», ознаки державного управління;
розкриття сутності державного управління як об’єкта адміністративно-правового регулювання;
розкриття понять принципів державного управління
аналіз форм та видів функцій державного управління та їх сучасного стану в Україні.
Об’єктом дослідження курсової роботи є суспільні відношення, які формуються під час здійснення державного управління.
Предметом дослідження є державне управління .
Методи дослідження. У вирішенні зазначених завдань використовувались загальнотеоретичні і спеціально-наукові методи пізнання.
Основним серед сукупності методів, що використовувався при написанні роботи був формально-догматичний (спеціально-юридичний), за допомогою якого визначено поняття та сутність державного управління та його особливості. Системно-структурний метод дозволив всі державно-правові явища розглянути як елементи системи.
У процесі роботи використовувались методи наукового пізнання. Методи класифікації, групування та системний були використанні для визначення форм державного управління та виконавчої влади.
Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел.
У першому розділі курсової роботи розглядаються теоретичні аспекти місця державного управління в адміністративному праві
У другому розділі курсової роботи розглядається державне управління як засіб реалізації завдань та функцій держави
У третьому розділі курсової роботи розкривається постановка проблем та пошук шляхів підвищення ефективності державного управління
Курсова робота складається з 30 сторінок друкованого тексту, трьох розділів, вступу, висновків, списку використаних джерел з 20 найменувань та містить 1 таблицю.