Формування стратегічних комунікацій органу публічної влади в умовах воєнного стану (на прикладі Міністерства оборони України) (ID:1135985)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. РОЛЬ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
1.1. Сутність та теоретичні основи визначення поняття стратегічних комунікацій
1.2. Нормативно-правове забезпечення системи стратегічних комунікацій в Україні
1.3. Зарубіжний досвід стратегічних комунікацій та протидії гібридним загрозам
Висновки до першого розділу
РОЗДІЛ 2. ВНУТРІШНІ ТА ЗОВНІШНІ КОМУНІКАЦІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ
2.1. Внутрішні комунікації Міністерства оборони України під час повномасштабного вторгнення
2.2. Комунікації Міністерства оборони України під час повномасштабного вторгнення. Стратегічний наратив
2.3. Особливості комунікацій Міністерства оборони України під час повномасштабного вторгнення
Висновки до другого розділу
РОЗДІЛ 3. ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЗДІЙСНЕННЯ КОМУНІКАЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ МІНІСТЕРСТВОМ ОБОРОНИ
УКР АЇНИ
3.1. Формування системи стратегічних комунікацій
3.2. Підготовка фахівців військової сфери та просвітницькі заходи як важливі інструменти розвитку системи стратегічних комунікацій
Висновки до третього розділу
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
У війни, яку розпочала Росія проти України, боротьба за правду стає викликом для всього світу в часи загостреної пропаганди. Гібридна війна проти України, зокрема через інформаційні атаки, створює складні виклики. Ці загрози, виявлені під час анексії Криму та конфлікту на сході України, залишаються актуальними й досі. Зараз інформаційне поле стало основним майданчиком для поширення маніпулятивної інформації, що може дестабілізувати ситуацію в Україні та за її межами. Інформаційна війна охоплює засоби масової інформації, соціальні мережі та всі канали комунікації, що робить її дуже потужною зброєю. Завдання полягає в розробці ефективних методів комунікації, які допоможуть у протистоянні цим загрозам. Важливе значення має правильна комунікація між владою, сектором безпеки і населенням, щоб зменшити вплив ворожих інформаційних атак. Реалізація ефективної комунікації відіграє ключову роль у збереженні життів та зниженні загроз для громадян України в умовах війни. Тому вибір теми магістерського дослідження про це є вельми актуальним.
Метою дослідження є створення рекомендацій для покращення способів комунікації, які використовує Міністерство оборони України для взаємодії з українською та зарубіжною аудиторією під час воєнного стану.
Для досягнення цілі має бути вирішено кілька важливих завдань:
визначення концепції «стратегічні комунікації»;
аналіз законодавчої бази системи стратегічних комунікацій Міністерства оборони України;
дослідження міжнародного досвіду комунікацій та протидії гібридним загрозам державними органами, що відповідають за національну безпеку та оборону;
аналіз внутрішніх та зовнішніх стратегічних комунікацій Міністерства оборони України;
визначення особливостей впровадження комунікаційного процесу Міністерства оборони України під час повномасштабного вторгнення;
надання практичних рекомендацій щодо реалізації комунікаційного процесу Міністерства оборони України в умовах воєнного стану.
Об’єкт дослідження – Міністерство оборони України.
Предмет дослідження – стратегічні комунікації органу публічної влади в умовах воєнного стану.
Один із ключових методів дослідження полягав у використанні текстуального аналізу та відбору інформації. Це дозволило виокремити наукові матеріали українських та закордонних дослідників про суспільні комунікації в умовах воєнного конфлікту. Застосування системно-аналітичного підходу дозволило узагальнити результати досліджень вчених та провідних експертів у цій галузі. Для виявлення особливостей комунікаційного процесу Міністерства оборони України використовувався метод аналізу закономірностей.
Проблемно-орієнтований підхід використовувався для обґрунтування нових практичних методів з метою покращення організації та проведення комунікаційних процесів у Міністерстві оборони України.
Джерелами для дослідження виступають нормативні документи, що стосуються стратегічних комунікацій Міністерства оборони України, такі як концепція, доктрини та стратегічні документи, а також літературні ресурси, що складаються з монографій, наукових статей та практичних посібників від фахівців у галузі стратегічних комунікацій, державного управління та інформаційної політики. Проте у правовій науці питання стратегічних комунікацій у секторі безпеки та оборони ще не отримали повного висвітлення.
Виконання рекомендацій та пропозицій, які були висунуті у роботі, сприятиме поліпшенню способів проведення комунікаційного процесу Міністерства оборони України під час воєнного стану.
Інші роботи з даної категорії: