ТЕХНОЛОГІЇ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ З КОНФЛІКТНОЮ СІМ'ЄЮ (ID:1125502)
Зміст
ВСТУП……………………………………………………………...…………………..
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОНЯТТЯ ТА СУТНОСТІ ПРОБЛЕМИ СІМЕЙНИХ КОНФЛІКТІВ……………………...………
1.1 Визначення основних понять…………………………………………...………...
1.2 Особливості сучасних сімейних відносин……………………………………….
1.3 Специфіка та причини сімейних конфліктів…………………………………….
РОЗДІЛ 2 ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В КОНФЛІКТНИХ СІМ'ЯХ.
2.1 Характеристика форм та методик соціальної роботи з конфліктною сім’єю….
2.2 Застосування різних видів технологій в роботі з конфліктною сім’єю………..
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………………....
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОНЯТТЯ ТА СУТНОСТІ ПРОБЛЕМИ СІМЕЙНИХ КОНФЛІКТІВ
1.1 Визначення основних понять
Сім'я - це соціально-психологічне явище, суспільство з правилами та обов'язками. Сім’я – одна із найвеличніших цінностей, що створені людством за період свого існування. Жодна нація, жодне історичне суспільство не обійшлося без сім’ї.
Конфлікт — зіткнення протилежних цілей, інтересів, позицій, думок опонентів або взаємодіючих об'єктів. В основі будь-якого конфлікту лежить ситуація, що складається з суперечливих позицій обох сторін з якогось питання, або протилежних цілей чи способів досягнення цих цілей за даних умов, або розбіжностей інтересів, бажань, мотивації опонентів тощо.
Конфліктна сім'я визначається як існування фіксованої сфери між подружжям або одним із них і дітьми (членами сім'ї), чиї потреби, інтереси, унікальні етнопсихологічні особливості та традиції виховання призводять до частих конфліктів, наслідком яких є особливо інтенсивний і тривалий конфлікт, хронічні негативні емоційні стани і переживання. Однак подружні союзи можуть тривати довго завдяки іншим факторам, які їх скріплюють, а також взаємним компромісним рішенням [3, c. 103].
Соціальна робота – це унікальна професійна діяльність, спрямована на створення соціальних умов для поліпшення умов життєдіяльності особистості та підвищення добробуту населення. Місія соціальної роботи полягає в тому, щоб надати людям можливість максимізувати свій потенціал, збагатити своє життя та запобігти дисфункції. Професійна соціальна робота спрямована на захист людей, вирішення їхніх проблем і соціальні зміни.
Професійними функціями фахівця із соціальної роботи є:
Допомога людям, які перебувають у складних життєвих обставинах, шляхом надання соціальних послуг або заходів соціальної підтримки;
Захищати права та представляти інтереси клієнта за будь-яких обставин;
Розробка та реалізація соціальних програм і проектів;
Надавати консультації, вирішувати конфліктні ситуації, контролювати дотримання соціальних норм і гарантій;
Сприяти попередженню та подоланню небажаних явищ у суспільстві.
Технологія соціальної роботи - сукупність прийомів соціального впливу на об'єкт з метою відновлення, збереження та покращення його соціального функціонування, попередження негативних соціальних процесів; алгоритм діяльності в напрямку покращення соціального стану особистості [4, c. 83].
Інші роботи з даної категорії: