Зразок роботи
ВСТУП
Громадськість світу глибоко занепокоєна глобальною кризою, яка склалась у зв'язку з пандемією інфекції, викликаної вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та синдрому набутого імунодефіциту (СНІДу) - однієї з самих серйозних загроз людству. Щорічно у світі реєструють більш 5 млн. нових випадків інфікування ВІЛ, серед них 600000 дітей. За 20 років історії СНІДу від нього померли 21,8 млн. чол., з них 4,3 млн. дітей.
Стурбованість людства відобразилася у терміновому скликанні Спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН 25-27 червня 2001 р. для пошуку шляхів вирішення проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу в усіх його аспектах, насамперед активізації боротьби з епідемією і її наслідками.
Епідемічна ситуація в Україні в останні роки теж погіршилась. За даними Українського Центру профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України кількість ВІЛ-інфікованих близько 50000 осіб. Вірус імунодефіциту вражає насамперед молоде покоління, що веде до демографічної катастрофи, ставить під загрозу економічний розвиток країни, викликає соціальні й етичні проблеми.
Захворюваність на ВІЛ у м. Києві збільшилась за останні два роки з 3,3 на 100 тис. населення до 12,6. За темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції м. Київ посідає п'яте місце серед регіонів України. Основною руйнівною силою епідпроцесу є ін'єкційні споживачі наркотиків (код 102) та їх сексуальні партнери, хворі на інфекції ПСШ; особи, що мають безладні статеві зв'язки (код 105).
Найбільша кількість ВІЛ-інфікованих у місті зареєстрована в віковій групі 20-29 років (62,4%). Виділяється окрема вікова група 15-19 років (13,1%). В основному це люди квітучого віку, більшість з них ін'єкційні споживачі наркотиків (77,1 %), які є основною домінуючою групою з ВІЛ-інфекції в даний час. У загальній кількості хворих переважають чоловіки - 1376 осіб (72,1%), жінок - 531 особи (27,8%). Слід відмітити, що протягом останніх років значно активізувався статевий шлях передачі ВІЛ.
Завдяки реалізації запланованих заходів, об'єднанню зусиль всіх служб і відомств, оцінці першого досвіду та розробці додаткових заходів профілактики та боротьби зі СНІДом, 2002 рік став найбільш продуктивним періодом за час існування ВІЛ-інфекції в Києві.
В Україні вже утворилася мережа потужних міжнародних та місцевих ВІЛ-сервісних організацій, головною метою діяльності яких є інформування суспільства про ВІЛ/СНІД, робота по зниженню шкоди, забезпечення підтримки, співчуття та лікування людей, які живуть з ВІЛ. Сьогодні Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, стає відповідальним та активним партнером уряду та міжнародних організацій у роботі з профілактики та підвищення свідомості суспільства щодо ВІЛ/СНІДу.
Сукупність спеціальних закладів, утворених у відповідності до нормативних актів, складає систему центрів соціальних служб для молоді трьох рівнів - державного, регіонального, місцевого та їхніх спеціалізованих формувань - експериментальних майданчиків, методичних кабінетів, бібліотек, шкіл передового досвіду, а також спеціалізованих соціальних служб - центрів ресоціалізації груп ризику, шкіл лідерів, психологічних консультпунктів, молодіжних бірж зайнятості, вечірніх жіночих гімназій, клубних об'єднань, пошти та телефону довіри, недільних шкіл для дітей-інвалідів, магазинів безкоштовних речей тощо.