Система соціального захисту молоді в Україні (ID:145724)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………………3
РОЗДІЛ I. СОЦІАЛЬНА РОБОТА З МОЛОДДЮ ……………………………5
1.1. Організація соціальної роботи из молоддю на селі………………...5
1.2. Специфіка соціальної роботи на селі……………………………….8 1.3. Соціальні проблеми молоді………….………………………………12
РОЗДІЛ II. СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА МОЛОДИХ СІМЕЙ………………..15
2.1. Способи соціальної допомоги молодим сім'ям……………………15
2.2. Особливості соціальної допомоги молодим сім'ям у наш час…17
2.3. Пропозиції щодо надання молодим сім'ям різних видів допомоги……………………………………………………………19
РОЗДІЛ III. МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ………………………………………………….23
3.1. Молодіжна політика в Україні…………………………………….23
3.2. Молодь в країнах Європейського союзу…………………………25
3.3. Соціальний захист молоді в США………………………………28
ВИСНОВКИ………………… ……………………………………...………….31
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ………………..34
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. З кінця 80-х р.р. в Україні відбуваються значні політичні, економічні та соціальні зміни. Занепадають колишні системи соціального забезпечення, освіти, охорони здоров'я та культури, трансформуються всі колишні форми життєустрою, розпадається властива який іде суспільству система цінностей. Соціальнийрозвиток приймає деформовані форми, витісняючи значну частину населення з активної економічного життя, перетворюючи мільйонилюдей у бідняків, маргіналів.
Пріоритетними об'єктами соціальної роботи вважаються малозабезпечені та соціально вразливі верстви населення, в тому числі діти та молодь. В умовах соціально-економічної кризи в Україні посилюється диференціація вступає в життя покоління, зростає безробіття, алкоголізм, наркоманія, злочинність серед молоді. Також серед дітей та молоді зростає число знедолених, соціально малозабезпечених, безпритульних дітей. Значна частина молоді опинилася в полоні нераціонально розтрачуємо часу, призначеного їйприродою для інтелектуального та духовного збагачення, що прирікає молодих людей на духовно-моральну деградацію [12, c.45].
Молодь в цілому являє собою таку групу населення, в якій, з одного боку, виникає найбільше нових соціальних проблем, а з іншого – саме проблеми молоді мають особливе значення для майбутнього всього нашого суспільства, оскільки їй належить будувати його і жити в ньому.
Соціальна захист молоді спрямований на надання допомоги як окремій людині, так і групам молодих людей з метою поліпшення або відновлення їхньої здатності до соціального функціонування.
Соціальна робота з молоддю в умовах сільської місцевості – один з найскладніших ділянок соціальної та педагогічної роботи, що вимагає спеціалізованої професійної підготовки і особливих особистісних якостей.
Складність ситуації обумовлена важкими умовами праці, побуту сільського населення, слаборозвиненою інфраструктурою дозвілля,
Інші роботи з даної категорії: