Зміст
Завдання: Проаналізуйте фінансове становище Вашого підприємства (або підприємства, до інформації якого маєте доступ). За потреби розробіть заходи подолання кризової ситуації.
Для аналізу і оцінки фінансового становища підприємства було обране публічне акціонерне товариство «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат».
Висновки
Підсумовуючи наведені розрахунки можна зробити такі висновки:
1. ПАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» входить до складу гірничовидобувного дивізіону групи метінвест і на сьогоднішній день є одним з успішних підприємств ГМК України. Підприємство спеціалізується на видобутку і переробці залізистих кварцитів Інгулецького родовища, розташованого в південній частині Криворізького залізорудного басейну.
2. Підприємство є стабільним, прибутковим, в цілому показує позитивні тенденції зростання доходності, прибутковості та вартості майна.
3. За останні п’ять років на підприємстві відбулись зміни в кадровому потенціалі, такі як зниження чисельності, підвищення продуктивності праці і оплати праці, що можна охарактеризувати як позитивні зміни в його діяльності.
4. Підсумовуючи аналіз майна і джерел його утворення можна стверджувати, що підприємство має позитивну динаміку розвитку, збільшує капітал і майно, має значні суми нерозподіленого прибутку. Можна говорити також про середню платоспроможність і ліквідність активів ПАТ в 2010 – 2014 роках, високу фінансову стійкість підприємства, яка трохи знижується в 2014 році, зниження оборотності і збільшення тривалості обороту більшості показників, що негативно характеризує діяльність підприємства, а аналіз рентабельності виявив, що більшість показників рентабельності знижуються через зменшення прибутку.
Для підвищення ефективності підприємницької діяльності пропонується здійснити наступні заходи: зменшити дебіторську заборгованість, за рахунок отриманих коштів погасити кредити і таким чином, знизити в майбутньому фінансові витрати, або звести їх до 0; продати неліквідне обладнання та устаткування і додатково залучити кошти; оновити діюче обладнання, щоб добитись суми витрат на 1 грн. реалізованої продукції рівня 2010 року