Зразок роботи
Актуальність курсової роботи полягає в тому, що в умовах культурного відродження незалежної України особливо важливо постало питання дослідження значення не тільки української географічної науки в загально- географічному просторі, а й всієї української нації в світовому співтоваристві.
Метою курсової роботи є огляд, аналіз, оцінка напрацювань географічної науки від найдавніших часів до ХХ століття. Виявлення особливостей формування географічної науки, іі періодизація, вивчення географічних об’єктів, процесів і явищ не лише в просторі, а й їх динаміку в часі[1].
Для досягнення цієї мети в роботі були визначені наступні завдання:
1.Провести аналіз напрацювань в напрямку географічної науки;
2. Визначити основні особливості формування географічної науки.
3. Проаналізувати основні періоди розвитку та становлення географічної
науки.
4. Узагальнивши весь теоретичний матеріал щодо географічної науки
зробити висновки про значущість даної дисципліни.
Об'єктом дослідження є те, на що спрямована наша пізнавальна і дослідницька діяльність, тобто процес географічного дослідження світу та України, узагальнення здобутих матеріалів і розробка теорії науки. Головний аспект дослідження полягає в об'єктивному висвітленні ролі та місця української географії в розвиткові загального геогра¬фічного процесу. Метою дослідження проблем історії української географії є передбачуваний підсумок наукового дослідження та його роль у подальшому розвитку географічної науки, тобто виявлення особливостей її формування в Україні[1].
Предмет дослідження історії географічної науки всвіті та Україні є вивчення процесій географічного пізнання території світу та України, а та¬кож становлення і розвитку теоретичних проблем географії з ме¬тою виявлення ролі і місця української географії в загальногеографічному процесі[2].
Окремо слід зупинитися на питанні про метод дослідження. Як відомо, географічний метод — це спосіб пізнання особливостей формування об’єктів, явищ і процесів географічної оболонки, госпо¬дарства, населення. За часом виникнення методи поділяються на старі й нові. В історії географії, зокрема, широко використовуються такі традиційні методи, як порівняльно-географічний і картографіч¬ний. За характером спільності гсографічні методи поділяють на загальногеографічні (історичний, екологічний, системний, порівняль¬ний, картографічний) і галузеві (геохімічні, палеогеографічні, економіко-статистичні, техніко-економічні, соціологічні). За змістом і формою організації географічні методи поділяють на польові, лабо¬раторні, експериментальні. Обробки інформації, емпіричного і тео¬ретичного узагальнення. Остання група методів особливо широко застосовується в історії географії (методи дедукції, індукції, оцінки, аналогів, аналізу, синтезу, класифікації, пояснень). Географічні ме¬тоди розрізняють також за об'єктом і предметом дослідження (фізи¬ко-географічні, економіко-географічні, іиженерно-географічні). Усі ці методи та їх групи об’єднуються в єдину методику досліджень на підставі географічного підходу, що характеризується такими голов¬ними рисами, як територіальність, конкретність, комплексність, гло¬бальність, Зв'язок усіх цих методів реалізується через наукове пояс¬нення, районування, картографування та узагальнення.