Просторово-часовий аналіз екологічного стану атмосферного повітря території Херсонської області (ID:532511)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 8
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ 10
1.1. Загальна характеристика атмосфери 10
1.2. Біоіндикація забруднення атмосфери 17
Висновки до 1 розділу 21
РОЗДІЛ 2. ПРОСТОРОВО-ЧАСОВИЙ АНАЛІЗ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА М. ХЕРСОНА 22
2.1. Забруднення атмосферного повітря м. Херсон 22
2.2. Стаціонарні джерела забруднення атмосферного повітря на території Херсонщини 27
2.3. Пересувні джерела забруднення 41
2.4. Радіоекологічний стан повітря області 42
Висновки до 2 розділу 44
РОЗДІЛ 3. СПРОБА ОЦІНКИ ЗАБРУДНЕНОСТІ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ВІДПРАЦЬОВАНИМИ ГАЗАМИ МЕТОДОМ ЛІХЕНОІНДИКАЦІЇ НА ПРИКЛАДІ М. ХЕРСОНА 45
Висновки до 3 розділу 49
РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ 50
Висновки до 4 розділу 55
ВИСНОВКИ 56
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 58
ДОДАТКИ 64
Додаток А. Викиди забруднюючих речовин та діоксиду вуглецю в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення по районах та містах Херсонської області у 2015 та 2019 роках 65
Додаток Б. Динаміка викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення по районах і містах Херсонської області у 2015 – 2019 роках 67
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Атмосферне повітря є досить складною системою, яка перебуває в тісній взаємодії з навколишнім природнім середовищем – Світовим океаном, космосом, земною поверхнею, сонячним випромінюванням.
Забруднення атмосферного повітря є одним із найважливіших елементів оцінки комфортності середовища проживання людини, що спричиняє шкідливий вплив на її здоров’я. Головними джерелами забруднення повітряного середовища, як України вцілому, так і Херсонської області зокрема, є пересувні джерела забруднення (автомобільний транспорт) та стаціонарні джерела забруднення.
На території Херсонщини, незважаючи на порівняно невисокий рівень промислового виробництва протягом останніх років, стан повітря деяких адміністративних територій оцінюється як незадовільний. Основними причинами цього є застарілі очисні системи, відсутність нормативного регулярного контролю за станом навколишнього середовища та ін. Саме тому дослідження просторово-часової динаміки екологічного стану повітряного середовища є актуальним і першочерговим питанням у підвищенні екологічної стабільності регіону.
Об’єктом дослідження є атмосферне повітря Херсонської області.
Предметом дослідження є просторово-часовий аналіз екологічного стану атмосферного повітря на території Херсонщини.
Метою дослідження є просторово-часовий аналіз забрудненості атмосферного повітря Херсонської області.
Для досягнення мети було поставлено і вирішено наступні завдання:
1. розглянути основні методологічні підходи щодо дослідження стану атмосфери та атмосферного повітря
2. дослідити основні види забруднювачів повітряного середовища Херсонської області;
3. здійснити просторово-часовий аналіз екологічного стану атмосферного повітря в межах Херсонщини;
4. виявити основні проблеми в галузі охорони атмосферного повітря на території області та запропонувати шляхи їх вирішення.
Методи дослідження: аналізу, синтезу, узагальнення, статистичний, математичний, порівняльно-географічний.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що проведено дослідження стану атмосферного повітря Херсонщини на основі існуючих наукових доробок, з використанням нинішніх статистичних даних щодо забрудненості повітряного басейну області.
Практичне значення одержаних результатів. Результати проведеного нами дослідження можуть бути використані Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської ОДА та Департаментом захисту довкілля та природних ресурсів Херсонської ОДА, з метою здійснення моніторингу якості повітряного середовища області та розробки заходів щодо заходів щодо покращення «екологічності» атмосферного повітря регіону.
Крім того, матеріал, викладений у дипломній роботі, можна застосовувати у процесі викладання дисциплін екологічної та географічної спрямованості у вищих навчальних закладах.
За результатами дослідження було взято участь у Міжнародній науково-практичній конференції молодих науковців, аспірантів і здобувачів вищої освіти «Проблеми та перспективи розвитку сучасної науки», за результатами якої опубліковано тези доповіді «Дослідження радіоекологічного стану атмосферного повітря Херсонської області».
Об’єм та структура роботи. Дипломна робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Загальний обсяг роботи 67 сторінок друкованого тексту.
Інші роботи з даної категорії: