Зразок роботи
Готельне господарство передбачає надання послуг з розміщення, харчування та обслуговування, тобто представляє собою комплекс заходів по задоволенню потреб споживачів, забезпечуючи при цьому комфортність перебування гостей. Головною метою діяльності підприємств готельного господарства є надання бездоганного обслуговування. Еволюція готельного господарства стала можливою завдяки зміні середовища, в якому воно розвивалося, передусім через економічний, соціальний, культурний вплив. Особливим фактором динаміки готельного бізнесу, що спонукає його до розвитку, є конкурентне середовище, яке визначає саму роль та філософії бізнесу, заснованого на засадах маркетингу як основного інструмента боротьби у конкурентному середовищі. Втім, не дивлячись на перелік нормативно – правової документації, що висуває вимоги до закладів розміщення, якість обслуговування в них залишає бажати кращого, а ціни на послуги зависокі. Це обумовлюється застарілою матеріально-технічною базою, а також недостатнім рівнем кваліфікації керівництва та обслуговуючого персоналу. Розв’язання цих проблем ускладнюється ще недосконалістю систем контролю та оцінки якості послуг готельних підприємств.
На сьогодні великою популярністю користується сільський туризм або відпочинок у сільській місцевості. Існують різноманітні сільські садиби, господарі яких займаються фермерством, мають власні городи, випікають домашній хліб, роблять власний сир, мед та частують усім цим своїх гостей. В роботі було розглянуто особливості розвитку сільських готелів в Україні на прикладі Центру етнографічного, сільського зеленого туризму та сімейного відпочинку «Фрумушика-Нова». Структура управління Центром – лінійна. Вона є найбільш логічною, стрункою і формально визначеною, але разом з тим і найменш гнучкою. Кожен з керівників має всю повноту влади, але відносно невеликі можливості для вирішення проблем, що вимагають вузьких, спеціальних знань. Гостям надається проживання в готельних номерах, гостьових будиночках, спеціально стилізованому мисливському, єгерському і будиночку рибалки. У комплексі є можливість харчування: в наявності традиційні страви з ягнятини та баранини. Центром етнографічного, сільського зеленого туризму та сімейного відпочинку «Фрумушика-Нова» надається і багато інших різноманітних послуг, що приваблюють туристів.
Успішний розвиток туристичної галузі забезпечує вагомий внесок у ВВП кожної країни, надає можливість працевлаштування населенню, сприяє пожвавленню соціально-економічного розвитку, піднімає її рейтинг у міжнародному співробітництві.
Україна, яка володіє всіма передумовами, щоб увійти до складу лідерів світового туризму та стати світовою оздоровницею, має ряд перешкод на цьому шляху. Щороку зростає інтерес іноземних туристів до України, збільшується кількість як зовнішніх, так і внутрішніх туристів, кількість осіб, що перебувають у закладах готельного господарства. Водночас відмічається зменшення кількості готелів та аналогічних засобів розміщення, особливо за рахунок низького цінового сегмента, зменшення кількості спеціалізованих засобів розміщування по всіх видах. У результаті аналізу розміщення підприємств готельного господарства встановлено, що найбільша їх кількість розташована в курортних регіонах та областях з багатою історичною спадщиною, розвиненою туристичною індустрією.
Проаналізовано окремі проблеми на шляху успішного розвитку готельного бізнесу в Україні. Для їх вирішення необхідне відновлення історико-культурної спадщини багатьох міст України, відбудова та переоснащення існуючих готельних та санаторно-оздоровчих закладів, розвиток «еко-готелів». Важливу роль відіграватиме зменшення високого рівня податків, запровадження податкових пільг у готельній галузі та диференціація податкових платежів до бюджету за різними засобами розміщення. Зростанню якості надання готельних послуг сприятиме впровадження обов’язкової категоризації готелів на основі системи Hotelstars Union.
Подолання актуальних соціально-економічних проблем сільських територій можливе за рахунок розвитку сільського зеленого туризму шляхом усебічного заохочення громадян України до участі в його розвитку та визнання державою сільського зеленого туризму важливою підсобною ланкою туристичної індустрії України. Позитивний вплив сільського зеленого туризму на вирішення соціально-економічних проблем села передусім полягає у тому, що він розширює сферу зайнятості сільського населення (не тільки у виробничій сфері, а й у сфері обслуговування) та надає можливість диверсифікувати його діяльність шляхом пошуку торгової ніші, яка забезпечить максимізацію прибутку, підвищення стійкості в конкурентній боротьбі, зменшення можливих виробничо-господарських і фінансових ризиків. Формується розуміння сільського зеленого туризму як специфічної форми відпочинку на селі з широкою можливістю використання природного, матеріального і культурного потенціалу держави. Важливою умовою забезпечення сталого розвитку сфери відпочинку в українському селі з урахуванням сучасного стану економіки є створення врегульованих партнерських стосунків влади, бізнесу та професійних громадських організацій, а також урахування потреб сільського зеленого туризму під час розроблення та затвердження загальнодержавних і місцевих програм соціально-економічного розвитку України.