Зразок роботи
Наше сьогодення – час, коли молода самостійна Україна робить кроки до інтеграції в Європу, в світ, де господарюють економіки з високо розвинутими технологіями.
Ринковий ресторанний бізнес, якого ми прагнемо досягти, неможливий без загальноукраїнських нормативних технологічних засад, особливо в галузі гостинності, яку можна вважати національною рисою українського народу. Усім відома традиція зустрічати почесних гостей хлібом-сіллю.
Слово «банкет» походить від французького «banquette», що означає урочистий званий обід або вечеря, що влаштовується на честь кого-небудь або чого-небудь. Залежно від форми обслуговування, розрізняють наступні види банкетів:
- банкет за столом з повним обслуговуванням;
- банкет за столом із частковим обслуговуванням;
- банкет;
- банкет комбінований;
- банкет-коктейль;
- банкет-чай [12].
Найбільш частими є банкети, проведені суспільними, науковими й діловими організаціями з нагоди закінчення різних зустрічей, переговорів, конференцій, нарад і інших заходів.
Приводом для проведення бенкету, що звичайно носить офіційний характер, бувають ділові переговори, підписання торговельних угод.
Бенкет-коктейль звичайно організовується при обслуговуванні учасників міжнародних симпозіумів, конференцій, конгресів, нарад і інших зустрічей. На бенкеті-коктейлі можна прийняти велику кількість гостей у порівняно невеликому приміщенні. Але бенкет організують і при проведенні різних ювілеїв, сімейних торжеств і інших святкових заходів. Розрізняють бенкет-коктейль ділового призначення тривалістю 40-50 хв., що організують у перервах на нарадах, конгресах, симпозіумах, і бенкет-коктейль із метою відпочинку тривалістю до 1,5-2 год., проведений звичайно наприкінці нарад, іноді на відкритому повітрі [12].
Звичайно «коктейль» припускає відтінок офіційності. Будь-яка імпровізація припустима тільки з оглядом на число гостей, оскільки нікому не прийде в голову, що хтось затримається довше. Але той, хто з'являється, будь то привід для поздоровлення, вернісажу, запрошення на честь іменитого гостя, може розраховувати на пару чарок вина й відмінну закуску. Вона повинна бути такою, щоб її можна було просто двома пальцями відправити в рот або без усяких проблем поїсти стоячи, взявши з маленької тарілки.
«Коктейль» має на увазі невелику кількість холодних міні-закусок, канапе, міні-десертів і напоїв. Всі закуски й напої розносять офіціанти на таці і блюдах, пропонуючи їх гостям.
Таким чином, внаслідок аналізу факторів, якими керуються споживачі, можна планувати вдалу роботу закладу ресторанного господарства, а також успішну організацію обслуговування відвідувачів.
Метою курсової роботи є аналіз організації обслуговування банкету-коктейлю у діючому закладі ресторанного господарства.
Щоб досягти мети у роботі необхідно вирішити такі завдання:
- охарактеризувати особливості обслуговування різних видів банкетів;
- проаналізувати процес обслуговування банкету-коктейлю;
- розробити пропозиції щодо удосконалення обслуговування відвідувачів у закладах ресторанного господарства.