Зразок роботи
ВСТУП
У сучасному світі відпочинок, рекреація, туризм, оздоровлення – що врешті-решт означає здоров'я – є найвищою соціальною цінністю. Тому за останні кілька десятків років у світі поступово зростає значення туризму і рекреації. Це пов'язано в першу чергу із значним зростанням доходів населення економічно розвинутих країн, зростанням загальноосвітнього рівня людей, розвитком транспортного сполучення.
Крім того, забруднення екологічних систем навколо великих промислових районів, збільшення психологічного навантаження на людину через прискорення темпу життя, змушує все більшу кількість людей шукати відпочинок та оздоровлення в поки що екологічно благополучних регіонах світу. Таким чином, у багатьох державах обслуговування рекреантів стало не лише самостійною та однією з найбільших галузей економіки, але й життєво необхідною формою задоволення потреб людини.
Туризм і рекреація є одними з найбільш вагомих джерел утворення робочих місць. Це одна з небагатьох галузей економіки, де залучення нових технологій не приводить до скорочення працюючого персоналу.
Відвідавши будь – яку країну, туристи мають можливість не тільки відпочити і відтворити функціональні можливості свого організму, але й ознайомитись з її історією та культурою.
Актуальність даної наукової теми полягає в тому, що Смілянський край представлений багатьма пам`ятками історії, культури, сакрального мистецтва, архітектури, меморіальними пам`ятками, музеями, які ще недостатньо дослідженні, прорекламовані і не включені до екскурсійних програм. Смілянщина відіграє важливу роль у розвитку індустрії туризму України. Оскільки вона багата своїми парками, храмами, церквами та дає можливість туристу відчути історію, дух давніх років, збагатитися духовно, розширити власний кругозір.
Об’єктом дослідження курсової роботи обрано туристичні та готельні ресурси Смілянського району.
Предметом дослідження є пам'ятки історії, культури та духовності Смілянщини, які мають велику цінність для розвитку українського туризму.
Мета курсової роботи: дослідити природно - рекреаційні та готельні ресурси Смілянщини, його стан та проблеми. Ознайомити з природним, історичним, культурним потенціалом Смілянського краю. Продемонструвати, що район має перспективи для розширення різних видів туризму, зокрема, культурно – пізнавального, курортного, спортивного.
Виходячи з основної мети роботи, визначені наступні завдання:
- дослідити історію створення Смілянщини;
- проаналізувати туристичні та готельні ресурси Смілянського краю;
- описати історичні села Смілянського району;
- розкрити археологічні таємниці Смілянщини;
- ознайомити з видатними особистостями Смілянського краю;
-спрогнозувати перспективи розвитку туристичних та готельних ресурсів
Смілянського району.
Основою для зробленого дослідження є літературні джерела, присвячені історії, архітектурі, мистецтву Смілянщини.
Географічні рамки курсової роботи обмежуються територією сучасного Смілянського краю.
Джерельна база. У процесі написання курсової роботи автором було
використано понад 15 джерел.
Насамперед, варто зазначити фундаментальні академічні праці, що дають найповнішу та всебічну характеристику досліджуваної території і, по суті,
складають методологічну базу курсової роботи. Це такі видання, як „Туристичні ресурси України”, „Історія міст і сіл України: Черкаська область” , Закони України: «Про туризм» 2003 р., «Про музеї», «Про охорону природи», «Про охорону пам'яток історії і культури» та багато інших.