Зразок роботи
Постановка завдання. Існує думка, що англійське слово «hospitality» (гостинність) походить від старофранцузького «hospice», що означає дім; у такий спосіб можна пояснити появу слова «готель». Основними послугами готельного підприємства є розміщення та харчування. Окрім цих комплексоутворюючих послуг, готельні підприємства надають низку інших послуг, до яких належать: послуги конференц-залів, хімчистки, прокату автомобілів, фітнес-центрів. Послуги розміщення, харчування та додаткові послуги є єдиним цілим, є взаємозалежними та формують образ підприємства. Готель – особлива установа, тому до неї пред’являються високі санітарно-гігієнічні вимоги.
Актуальність. Вміст пилу в повітрі житлових приміщеннь готелів повинен бути не більше 0,15 мг/м3. Тому згідно діючих державних будівельних норм В.2.2-20:2008. Готелі (32397), у житлових і громадських приміщеннях готелів слід передбачати системи очищення від сміття і пилоприбирання (вологе прибирання, сухе прибирання з застосуванням готельних пилососів або систем централізованого пиловидаляння), тимчасового (у межах санітарних норм) зберігання сміття і можливість його вивезення. Вищенаведене обумовлює актуальність теми індивідуального завдання «Системи та технології пилоприбирання в готелях: характеристика, класифікація, потужність».
Метою індивідуального навчально-дослідного завдання є дослідження систем і технологій пилоприбирання в готелях. Для досягнення вказаної мети було поставлено наступні завдання:
- проаналізувати способи пиловидалення в готелях;
- навести класифікацію систем центрального пиловидалення;
- зазначити принцип роботи системи центрального пиловидалення;
- визначити переваги і недоліки використання системи центрального пиловидалення;
- навести класифікацію пилососів;
- охарактеризувати конструктивні вузли і споживчі властивості пилососів;
- надати характеристику підлогонатирачам (полотерам).
Об’єктом дослідження є системи пилоприбирання.
Предмет дослідження – системи центрального пиловидалення та пилососи в готелях.
Методи дослідження. При написанні індивідуального навчально-дослідного завдання використано методи аналізу, синтезу i порівняльний.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що сформульовані в індивідуальному навчально-дослідному завданні положення певною мірою поглиблюють та узагальнюють існуючу інформацію та можуть бути використані на практиці в роботі готелів.
Індивідуальне навчально-дослідне завдання складається зі вступу, 2 розділів, висновків та викладена на 19 сторінках, містить 1 таблицю, 6 рисунків. Список використаних джерел містить 10 найменувань.
Робота готелів потребує багато фізичних сил і витрат. Часом вона важка і не вдячна, але така необхідна. Бажаючі працювати в даній службі повинні чітко розуміти, що їм доведеться мати справу із брудом, сміттям, брудною білизною та пилом. Такою є специфіка цієї роботи. Але, незважаючи ні на що, робота в готелі та господарському відділі в частотності, дуже цікава і навіть у чомусь престижна.
В індивідуальному навчально-дослідному завданні було проаналізовано способи пиловидалення в готелях, наведено класифікацію систем центрального пиловидалення, зазначено принцип роботи системи центрального пиловидалення, визначено переваги і недоліки використання системи центрального пиловидалення, наведено класифікацію пилососів, охарактеризовано конструктивні вузли і споживчі властивості пилососів та надано характеристику підлогонатирачам (полотерам).