Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Українська кухня славиться по всьому світу за свою смачність, різноманітність, щедрість, ситність, цікавість та самобутність. Вона створювалася протягом багатьох століть і відображає не лише історичний розвиток нашого народу, а й його звичаї, традиції та навіть природно-кліматичні особливості, в яких опинився український народ у процесі свого історичного розвитку. Традиційна кухня бере свій початок з простих сільських страв на основі м’яса, круп і овочів: картоплі, капусти, грибів і буряка. Оскільки українці здавна використовували для приготування їжі піч, українські страви в основному варять, тушкують або запікають. Українська кухня задовольнить смак навіть найвибагливішого гурмана. Всесвітньо відомими стали такі традиційні українські страви, як борщ, сало, вареники та м’ясні крученики (начинками для яких можуть бути гриби, сир, овочі, сухофрукти тощо), голубці. Найсмачнішою стравою гуцульської кухні є банош. І це далеко не весь перелік українських традиційних страв, на які варто звернути увагу.
Сьогодні внаслідок широкомасштабного вторгнення росії Україна відкривається світу по-новому завдяки звитязі наших славетних воїнів, які нагадують світу про бойову міць козаків. І потенціал традицій харчування Війська Запорозького сьогодні стає актуальним у гастрономічному дискурсі через цікавість міжнародної спільноти, які саме страви допомагали козакам відновлювати сили та накопичувати міць у численних боях. Крім того, традиційне харчування Війська Запорозькому має і маркетингову складову для використання у туристичній індустрії та ресторанному бізнесі. Тому вивчення традицій харчування у Війську Запорозькому у XVI-XVIII ст. є актуальним та потребує дослідження.
Дана тематика досліджується у багатьох працях вітчизняних та закордонних науковців, серед яких необхідно відзначити: Слащева А.В., Доцяк В.С., Клопотенко Є., Скоробагатько С., Яковлєва О. , Кунтц Л.І., Сібірцева М., Тяжка Л., Мицик Ю.А., Чабан А.Ю., Щербак В. О. та інших. Роботи цих авторів стали джерельною базою для здійснення дослідження.
Мета дослідження: виявити особливості традиційного харчування Війська Запорозького у XVI-XVIII ст. та перспективи їх впровадження у сучасні ресторанні заклади.
Відповідно до визначено мети поставлені такі завдання:
– надати загальну характеристику українських традицій харчування та регіональних відмінностей;
– розкрити історичне тло козацтва та розвитку України часів XVI-XVIII ст.;
– визначити особливості формування традиційного харчування Війська Запорозького у XVI-XVIII ст.;
– визначити мету та завдання дослідження;
– розкрити методи дослідження;
– визначити організацію дослідження;
– оглянути основні страви, які складали основу харчування Війська Запорозького у XVI-XVIII ст.;
– дослідити поширення страв української традиційної кухні закордоном;
– розкрити потенціал відновлення традицій харчування козацької доби для популяризації закладів української кухні.
Цього тут не треба!!!!
Предмет дослідження – процеси формування традиційної української кухні.
Об’єкт дослідження – традиції харчування Війська Запорозького у XVI-XVIII ст.
У процесі дослідження використано методи теоретичного дослідження аналізу, системного аналізу, узагальнення, обґрунтування теоретичних засад проблеми дослідження.
Практична значущість проведеного дослідження полягає у тому, що його результати можливо використати у ресторанному бізнесі для популяризації традиційної української кухні.
Структура роботи. Дослідження складається зі вступу, трьох розділів, із підрозділами, висновків та переліку посилань, який включає 30 найменувань. У першому розділі виконано теоретичний огляд традицій харчування у Війську Запорозькому (XVI-XVIII ст.). У другому розділі визначено завдання, методи та організація дослідження. У третьому розділі досліджено перспективи впровадження традицій харчування часів козацтва у ресторанні заклади.
Повний обсяг роботи складає 79 сторінок, основний текст викладено на 50 сторінках.